Pazar, Ocak 24, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 10.12.2020

ECB Toplantısı Takip Edilecek…

Avrupa ülkelerinde kısıtlamaların uzatılması değerlendirilirken, ECB’nin bugünkü toplantısında teşvik paketiyle ilgili kararı takip edilecek. İngiltere başbakanı Boris Johnson ve AB Komisyonu başkanı Ursula Von der Leyen’in büyük umutlar bel bağlanan akşam yemeğinde aradaki görüş ayrılıkları giderilemedi. İngiltere’nin anlaşmasız Brexit’i için zaman gittikçe kısalırken, liderler görüşmeleri Pazar gününe kadar devam ettirme kararı aldılar. Dün hafta başından bu yana ilk defa artıya geçen yeniden Euro Dolar paritesi 1.20 seviyelerine geriledi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.22% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi, kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2120 ve 1.2160’de, destek seviyeleri ise 1.2080 ve 1.2030’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39