Salı, Nisan 20, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 26.02.2021

Tahvil getirilerinde yaşanan artış piyasalarda dalgalanma yarattı. ABD 10 Yıllık tahvil getirilerinin yüzde 1,50’yi aşması üzerine küresel piyasa borsalarında sert satışlar yaşandığı görüldü. Atlanta FED üyesi Bostic’in yaptığı açıklamalarla birlikte piyasalardaki dalgalanmalar artarken açıklamalarında getiri oranlarından endişelenmediğini ve getirilerin hala tarihsel açıdan çok düşük olduğunun altını çizdi.

Aynı zamanda dolar endeksi 90 seviyesinde seyrine devam ederken paritede yukarı yönlü hareketin izlendiği görüldü. Açıklamalar sonrasında yatay bir hareket sergileyen paritede yukarı yönlü hareketlerde 1,2165 ve 1,2175 direnç seviyelerinin takip edilmesi gerekiyor. Aşağı yönlü hareketin oluşması durumunda ise 1,2145 ve 1,2120 destek seviyeleri önem arz ediyor.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96