Perşembe, Şubat 25, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 22.02.2021

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan hızlı yükseliş ile dolar küresel bazda değer kazanırken dolardaki değer kazanımı ile paritede satış baskısının arttığı takip edilmişti. Yaşanan geri çekilme ile 1,2100 seviyesinin altına gerileyen paritede geçtiğimiz hafta FOMC ve Avrupa Merkez Bankası’nın yayımladığı para politikası toplantı tutanakları sonrasında fiyat hareketliliğinin arttığı gözlemlenmişti. FOMC ve AMB para politikası toplantı tutanaklarında çıkan sonuçlara bakılacak olursa ekonomik toparlanma gerçekleşene kadar finansal desteklerin devam edeceği her iki yetkili organ tarafından önemle vurgulandı.

Haftanın ilk işlem gününde piyasada oluşan fiyatlamaları ve haber akışlarını yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, paritede 1,2100 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,2100 seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,2180, 1,2200 ve 1,2220 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda ise 1,2100, 1,2070 ve 1,2050 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40