Pazar, Mart 7, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 11.01.2021

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü ABD’de açıklanan özel sektör tarım dışı istihdam verisi piyasa beklentisinin altında kalırken Cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam veri seti de piyasa tatmin edemedi.

Geçtiğimiz hafta genelinde beklentinin altında kalan ABD verilerine ek olarak ikinci tur senato seçimleri sonrasında yaşanan olaylar sonrasında dolar endeksinin Nisan 2018’den beri en düşük seviyelerine gerilediği takip edildi.

Joe Biden’in seçim zaferinin senato tarafından onaylanması sonrasında ise 20 Ocak itibariyle göreve başlayacak olması ve açıklanacak olası yeni teşvik paketleri ise dolara değer kazandırarak paritede aşağı yönlü hareketlere neden oldu.

Haftanın ilk işlem gününde sakin bir veri takvimi bizleri beklerken paritedeki fiyatlamaları etkileyebilecek haber akışlarını yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,22 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,2150 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,22, 1,2280 ve 1,2350 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,2150, 1,2080 ve 1,2000 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22