Salı, Nisan 20, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 02.03.2021

Şubat ayında tahvil piyasasında yaşanan gelişmeler döviz kurlarında hareketliliğe neden oldu.. Geçtiğimiz hafta ABD 10 Yıllık tahvil getirilerinin yüzde 1,50 üzeri görülürken yeni haftaya daha ılımlı bir başlangıç yaparak 1,40 seviyesinden işlem görüyor. FED üyesi Brainard’ın yaptığı açıklamada finansal piyasalarda aşırı değerlemelerin görüldüğü ve tahvil piyasalarında oluşan stresin değişikliklere işaret edebileceğini vurguladı.

Bugün açıklanacak olan Euro bölgesi TÜFE endeksi ve Almanya İşsizlik Oranı Değişimi parite için önem arz ediyor. Açıklamalar sonrasında aşağı yönlü bir hareket sergileyen paritede yukarı yönlü hareketlerde 1,2035 ve 1,2050 direnç seviyelerinin takip edilmesi gerekiyor. Aşağı yönlü hareketin oluşması durumunda ise 1,2000 ve 1,1985 destek seviyeleri önem arz ediyor.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96