Pazar, Şubat 28, 2021

Charles Hoskinson: “Ethereum’un piyasada ilk olması hiçbir şey ifade etmiyor”

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson’a göre, Ethereum’un ilk hamle avantajı, Cardano’nun blockchain dominasyonuna bir tehdit olmayacak. Yakın zamanda YouTube’da yayınlanan bir videoda IOHK CEO’su: Ethereum’un ağ etkilerinden etkilenmediğini açıkladı. 2020’de dağıtılan tüm yeni dApp’lerin yalnızca %31’inin Ethereum’da olduğunu iddia etti.

Ethereum’un blockchain hamlesinin kripto endüstrisinde “hiçbir şey ifade etmediğini” söyleyerek, “Bu bir rekabet değil” dedi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Hoskinson’ın yorumları, geçen hafta Ethereum taraftarı Anthony Sassono tarafından yapılan açıklamalara doğrudan karşıydı ve Sassano, blok zincirleri kendilerini “ETH katilleri” olarak konumlandırdıklarında, Ethereum’un ağ etkilerini daha da güçlendirdiklerini iddia etti.

Ethereum ağında rekor düzeyde yüksek gaz ücretleri devam ediyor. Ölçeklenebilirlik ana ihtiyaç olurken, ağ hala kullanıcılar arasında en popüler olanlardan biri olmaya devam ediyor.

Aslında, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde yeni Ethereum 2.0 Beacon Chain’in ilk hard fork’u için bir öneri paylaşarak, ağda çok ihtiyaç duyulan yükseltmelerin devam etmekte olduğunun altını çizdi.

HF1 olarak bilinen blockchainin ilk çatalının temel hedefleri, müşteri desteği eklemek. Buna bağlı olarak zincirdeki mevcut zayıflıkları düzeltmek. Parçalama ve birleştirme gibi daha büyük değişiklikler yapılmadan önce sert çatal mekanizmasını içeriden test etmektir.

Bu arada, DeFi uygulamaları hala Cardano blok zincirinde şekilleniyor. Ancak, birkaç başarılı Hard Fork Combinator (HFC) olayından sonra Cardano’nun ağı, DeFi geliştiricileri için onu daha çekici hale getirmeyi amaçlayan birkaç işlev ekledi.

Hoskinson,

“Pek çok harika haberimiz var. Yeni pazarlar açılıyor, akıllı sözleşme tarafında tonlarca ilerleme ve tokenler geliyor. “

IOHK yöneticisi: Cardano’nun teknolojisinin en yakın komşu blok zincirlerinden “önemli ölçüde daha iyi” dedi. Çünkü protokole uygun doğru kodu geliştirmek için zaman harcandı.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,348.76dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98