Cumartesi, Ocak 16, 2021

Ethereum’un Staked Değeri 1 Milyar Dolarlık Markayı İhlal Ediyor

Merkezi olmayan dünyada en çok konuşulan yükseltmelerden biri olan ETH 2.0, Stake edilmiş Ether’in değeri 1 milyar doları aştıktan sonra başka bir dönüm noktasına ulaştı. Dönüm noktası, Beacon Chain’in piyasaya sürülmesinden sonraki ilk 20 gün içinde geldi ve yeni başlatılan ETH 2.0 ağını, 1,5 milyondan fazla stake edilmiş Ether ile dördüncü en büyük stake ağı haline getirdi.

 

ETH 2.0, İş kanıtı madenciliği mutabakatından Proof-of-stake’e geçerek, Parçalama desteği ile yüksek ölçeklendirme yetenekleri vaat ediyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Tamamen işlevsel ETH 2.0 ağının, VISA ve MasterCard gibi ana akım merkezi ödeme işleme devleriyle aynı düzeyde işlem işleme yeteneklerine sahip olacağını iddia etti.

ETH 2.0, Yaklaşık 2 yıllık bir zaman çizelgesiyle üç aşamada başlaması beklenen çok yıllı bir dağıtım planına sahip. ETH 2.0 ağının ana yetenekleri ve faydaları, Ancak tam olarak kullanıma sunulmasından sonra görülebilir, Ancak kripto topluluğu, Zincir üzerindeki ölçümler ve yükselen ETH fiyatı ve bu tür büyük borsalar tarafından stake etme hizmetleri duyuruları aracılığıyla görülebildiği gibi Ether’e karşı oldukça yükseliş eğiliminde görünüyor.

Ethereum Zincir Üstü Metrikleri Yüksek Yükseliş Duygusu Öneriyor

Ağ ile etkileşime giren günlük benzersiz adreslerin sayısı 2 ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve bu da ikinci en büyük kripto para birimine olan ilginin arttığını gösteriyor. Ether fiyatı da geçtiğimiz hafta %17’nin üzerinde yükseldi ve şu anda 650 doların üzerinde konsolide oldu. ETH fiyatı, CME’nin gelecek yıl Şubat ayında Bitcoin Vadeli İşlemlerine oldukça benzer bir Ether Future başlatacağını duyurmasının ardından büyük bir ralli gördü.

Bitcoin son birkaç günde manşetlerin çoğunu aldı, Ethereum 2 aydan fazla bir süredir sessizce en yüksek günlük aktif adres çıktısını yayınladı.

– Santiment (@santimentfeed)

Sıfır olmayan bakiyeye sahip adreslerin yanı sıra aktif cüzdan adreslerinin sayısı da sürekli artıyor. Değeri 1-10 $ arasında değişen Ethereum adreslerinin sayısı, Ölçümlerde Bitcoin’i bile geçerek 15 milyon markı aştı. İkinci en büyük kripto varlık aynı zamanda Bitcoin’e karşı daha iyi bir YTD getirisine sahiptir.

Kaynak: CoinMetrics

Yüksek Fee Ücreti Tekrar Ethereum’a Geri Dönüyor

ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinin ana nedenlerinden biri, Mevcut Ethereum ağı, Günlük ETH işlemleriyle birlikte artan Defi hacimleriyle dolup taştığı için tıkanarak yüksek Fee ile sonuçlandığı için ihmal edilebilir bir maliyetle daha iyi işlem yetenekleri sunmaktır. Ücretler. Birkaç ay önce, Artan gaz ücreti Ethereum ağı için büyük bir endişe haline geldi ve bu da birkaç tüccarın işlem tutarından daha yüksek gaz ücretleri ödemesine neden oldu.

 

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,164.91dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18