Perşembe, Şubat 25, 2021

Ethereum’un son fiyat düşüşünden endişelenmeli misiniz?

Ethereum, 2020 sonuna yaklaşırken grafiklere çok fazla yükseliş ivmesi kaydetti. Bitcoin’in boğa koşusunun arkasında, 2021 kripto para birimi için de çok umut verici oldu. Aslında, Bitcoin 32.000 dolarlık fiyat seviyesini korumak için mücadele ederken, Ethereum en son ATH’sini güvence altına aldı.

Bununla birlikte, o zamandan beri durum, düzeltmeler yapıldıktan sonra baskı zamanında 1.338 dolardan Ethereum ticareti ile dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi için düşüş eğilimi gösterdi.

Son fiyat performansı rahatsız edici sayılabilirken, Ethereum için ilginç bir gelişme şekilleniyor. Veri sağlayıcı Glassnode’a göre, 10.000 $ ETH’ye sahip balina adreslerinin sayısı 13 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Ethereum için balina adreslerinin sayısı şu anda 2019’un sonundaki seviyelerine yakın ve satış baskısı yavaş yavaş kaybolduğu için fiyatını olumlu yönde etkilemesi muhtemel.

Geçmişteki emsallere bakıldığında, fiyatın Ethereum için muhtemelen yukarı yönde tepki vereceği iddia edilebilir. 2020 kapanırken ve fiyatlar listelerde yükselmeye başladığında, Ethereum bu balina adreslerinin arttığını gördü. İlginç bir şekilde, 2020’nin başından bu yana 35 yeni ETH balina adresi oluşturuldu ve bu adresler bugün piyasada yaklaşık 447 milyon dolarlık Ethereum’u kontrol ediyor.

Veriler Ethereum için ne diyor ?

Ergo, birçok kişi piyasanın düşüş eğilimi gösterdiğine inanabilirken, gerçek şu ki, ETH sadece bir düzeltme aşamasından geçiyor, bu da yakında tersine dönmenin geleceğini ima ediyor.

Çoğu kripto para birimi için güçlü bir avlanma duygusu hayati önem taşır ve fiyatı yukarı çekme eğilimindedir. Glassnode’un borsalardaki Ethereum bakiyesine ilişkin verilerine göre, kripto para geçen hafta son derece yüksek miktarda döviz çekme işlemi gördü. Aslında, yatırımcılar madeni parayı ele geçirmek için ETH’lerini özel cüzdanlara kaydırarak uzun vadeli yaklaşımı satın aldıkları için bir milyondan fazla ETH borsadan ayrıldı.

Bu, uzun vadede kripto para birimi için güçlü bir yükseliş sinyalidir, çünkü Ethereum’un uzun vadede büyüme ve fiyat değerini görme kabiliyetine yatırımcı güvenini vurgular. Ayrıca, yukarıda belirtilen düzeltmelere rağmen, büyük adreslerin ilgili zulalarını özel cüzdanlara taşıdığını belirtmek de ilginçtir. Ethereum’un borsalardaki oranı ve coinleri İlk 10 balina takas adresi tarafından tutulan, basın zamanında 26 ayın en düşük seviyesinde oturdu.

Ethereum, balina adreslerinin son zamanlarda istikrarlı bir şekilde arttığını gördü ve aynı demografik de kendisini uzun vadeli avcılar olarak konumlandırıyor. Bu, Ethereum için son derece yükseliştedir ve bu eğilimler devam ederse, küçük fiyat düzeltmeleri madeni paranın büyümesini gerçekten engellemeyebilir ve yeni bir ATH olasılığını son derece uygulanabilir hale getirebilir.

Bu faktörleri akılda tutarak, Galaxy Digital’den Mike Novogratz’ın ETH’yi bir ‘büyüme varlığı‘ olarak adlandırmasının ardındaki mantığı görebiliriz. Birkaç gün önce, yatırımcılarla paylaşılan belgelere göre, Galaxy Digital’in önümüzdeki ay ETH odaklı fonları piyasaya süreceği ve ETH’nin değerini tekrar yükseltecek bir gelişme olacağı ortaya çıktı.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,619.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.28
  THYAO.IS₺13.07
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.46
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.57