Cuma, Mart 5, 2021

Ethereum’un işlem hacmi Bitcoin’i aştı!

Ethereum (ETH) ağının günlük işlem hacmi, kripto analiz firması Messari’nin verilerine göre Bitcoin’i (BTC) yüzde 28 oranında aştı.

Messari’den Ryan Watkins’in 19 Ocak’taki yazısına göre Ethereum’un günlük işlem hacmi “parabolik bir artış” gösteriyor. Watkins tarafından paylaşılan tabloya göre, Ethereum ve Ethereum tabanlı stablecoinler, son 24 saatte 12,3 milyar dolarlık işlem yaparak 9,3 milyar dolarlık Bitcoin ve Omni tabanlı USDT’yi aştı.

Ethereum’un günlük işlem hacmi parabolik hale geliyor.

Şimdi günlük 12 milyar dolarlık işlem yapıyor – Bitcoin’den 3 milyar dolar fazla.

– Ryan Watkins (@RyanWatkins_)

Söz konusu veriler, merkezi olmayan döviz hacimlerinin iki kez sayılmasını önlemek için Ethereum’daki stabil olmayan ERC-20 işlemlerini hesaba katmadı.

Blockchain Center’ın Ethereum ağının boyut ve aktivite açısından Bitcoin’i aşıp aşmadığını ölçmek için sekiz temel ölçüm kullanan “Flippening Index” e göre Ethereum, Bitcoin’i yüzde 63,5 oranında aşma yolunu tamamladı.

Ethereum’un genel olarak uzun bir yolu olmasına rağmen, Flippening Endeksine göre işlem sayısı ve toplam işlem ücreti açısından Bitcoin’i uzun süredir geride bıraktı.

Öte yandan, Google arama hacimleri karşılaştırıldığı için Ethereum, Bitcoin’in yalnızca yüzde 14’üne ulaşabilir. Ether’in piyasa değeri, Bitcoin’in piyasa değerinin yüzde 21’i. Ancak Messari, tüm Ethereum ekosisteminin değerinin 212 milyar dolar veya Bitcoin piyasa değerinin yüzde 31’i olduğunu tahmin ediyor.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,483.31dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.14
  THYAO.IS₺14.68
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.20
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.31