Ethereum Bu Hafta 3000’leri Görecek mi? İşte detaylar…

ethereum 2
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen haftaki fiyatın %10 altında işlem gördükten sonra Ethereum 2500 $ seviyesindeydi. Fiyat hareketi büyük ölçüde menzile bağlıydı ve borsalar arasındaki likidite ve oynaklığa bağlıydı. Likidite düşük kalmaya devam etti; ETH’nin %41’i büyük yatırımcıların cüzdanlarında yoğunlaştı. Borsalardan ETH bakiyesinin birikmesi ve silinmesi, yükseliş söylemini destekledi, ancak likiditeyi etkiledi. Günlük ticaret hacminde bir düşüş var ve bu, fiyat hareketinin değişken doğasına katkıda bulunan önemli bir faktör olabilir.

Ethereum neden bu hafta 3000 dolara ulaşabilir?

Bitcoin vs Ethereum ortalama işlem ücretleri tablosu

Ethereum ve Bitcoin için ortalama ücretler gibi Ethereum için yükseliş anlatısını destekleyen birkaç ölçüm var. Ortalama ücretler şimdi 2020 ortası seviyelerine döndü. Bu, fiyat rallisinin başladığı seviye olduğu için yükseliş. ETH OI gibi diğer faktörler iyileşme belirtileri gösterdi.

Ethereum neden bu hafta 3000 dolara ulaşabilir?

ETH Vadeli İşlemleri OI açık faiz grafiği |

ETH opsiyonları Açık faiz ve ETH opsiyon ticaret hacmi geçtiğimiz iki haftaya kıyasla nispeten yüksekti. Aynı zamanda, ETH’nin rallisi altcoinleri de etkiliyor. DeFi projeleri ve L2 ölçeklendirme çözümleri toplanıyor. Bitcoin’in hakimiyeti %41 seviyesinde kaldığı için altcoinlerde artan yatırım girişi var.

Büyük döviz mevduatları yapılıyor, borsaları daha küçük altcoinlerle dolduruyor. Bu olay, bu altcoinler için likiditeyi artırıyor. Döviz mevduatlarının hacmindeki bir artışla zıt olarak, aynı şey Ethereum’un fiyatında daha fazla düşüşe yol açabilir. Borsalardaki % ETH bakiyesinin artması durumunda fiyatta 2000$ seviyesine bir düşüş beklenebilir.

Bununla birlikte, düşen sosyal hacim ve sosyal medyadan bahseden zincir üstü metrikler, ETH için yükseliş fiyat anlatısına işaret etti. Fiyatın, 3500 $ seviyesine yükselmeden önce psikolojik olarak önemli olan 3000 $ seviyesini geçmesi daha olasıdır. Ayrıca ağdaki büyük işlemler %7’nin üzerinde arttı, bu da yükseliş anlatımını ve hafta sonundan önce 3000$’a yükselen ralliyi daha da destekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,742.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!