Perşembe, Şubat 25, 2021

Ethereum’un Bitcoin’den daha hızlı yükselmesinin 3 temel nedeni

Ethereum blockchain ağının kripto para birimi olan Ether’in (ETH) fiyatı yılın başından bu yana yükselmeye devam etti. Üstelik 2021 başından bu yana yüzde 81 değer kazanan ETH, yüzde 26 yükselen Bitcoin’in (BTC) performansını aştı.

Ethereum’un giderek daha hızlı büyümesi, DeFi’ye olan ilginin artması ve Bitcoin’in nispeten düşük volatilitesi gibi Ether’in son günlerde Bitcoin’i geçmesinin arkasında birkaç faktör var.

DeFi sayesinde Ethereum hızla büyüyor

DeFi tokenleri son zamanlarda fırladı.

DeFi pazarında kısmen kilitlenen toplam değerdeki artış, bu artışın arkasında.

DeFi endüstrisinde kilitlenen toplam değer 24 milyar dolara ulaştı. Giderek daha fazla uygulama ve token Ethereum’a dayandığından, bu blockchain ağı ve dolayısıyla Ether’in yukarı yönlü momentumunu sürdürme yeteneği için kritik öneme sahiptir.

Kullanıcı sayısındaki artış, Ethereum gaz ücretlerindeki büyük artışta da görülebilir. Yüksek işlem ücretleri istenmese de, DeFi Derneği ortağı Jacob Franek, kullanıcıların bu ücreti ödemeye istekli olduğunu gösteren olumlu bir işarettir.

BTC konsolide ediyor

Bitcoin, son birkaç günü düşük volatilite ve konsolidasyonla geçirdi. Bu, daha düşük hacimli ve likiditeye sahip altcoinlerin yükselmesine neden oldu.

Ethereum fiyatındaki yükseliş, yatırımcıların “altcoin sezonu” olarak tanımladıklarıyla ve özellikle Bitcoin küçük fiyat hareketleri gördüğünde çoğu altcoin birlikte yükselmeye başladığında aynı zamana denk geldi.

Tarihsel olarak yılın ilk aylarında görülen altcoin sezonu, Bitcoin’in dar bir aralıkta olduğu ve yatırımcıların daha riskli varlıkları tercih ettiği zaman başlıyor. Altcoinler, düşük likiditeleri kısa vadede yüksek volatiliteye karşı savunmasız hale getirdiği için daha büyük fiyat hareketleri gösteriyor.

Bireysel yatırımcılar ve türev yatırımcılar için, altcoin piyasasının yüksek volatilitesi, en azından kısa vadede daha küçük kripto para birimlerini daha çekici hale getiriyor.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,640.72dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.12
  THYAO.IS₺13.09
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.54
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.37