Pazartesi, Mart 1, 2021

Ethereum’un bir sonraki hedefi ne? 1500 doları tekrar görebilecek mi ?

Ethereum, 1.200 $ ‘lık desteği takiben yükseliş trendini sürdürüyor. Ether, yakın vadede 1.500 ila 3.000 $ arasındaki fiyat tahminleriyle yatırımcı ilgisini zirvede tutuyor. Ethereum, yükseliş trendini sürdürmek için 4 saatlik grafikte 50 SMA’nın üzerinde kalmalıdır.

En büyük altcoin ve önde gelen akıllı sözleşme tokeni olan Ethereum, 3.000 $ ‘ın üzerindeki seviyelere nihai kırılmayı beklerken yatırımcılarını ayak parmaklarında tuttu. Bazı analistler yakın zamanda, Ether’in 2021’in sonunda 10.500 dolara çıkacağını tahmin ettiler.

Önceki hafta Ethereum, Bitcoin’i geride bırakarak balistik hale geldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.481 $ ‘a giden yolu çizdi. Ancak kısa süre sonra bir düzeltme yapıldı. Bildirildiği gibi 1.200 $ ‘lık destek kullanışlı oldu.

4 saatlik grafikte 100 Basit Hareketli Ortalama’da alıcı tıkanıklığının da yardımıyla ETH toparlandı. Kripto varlığın fiyat hareketlerine daha kapsamlı bir bakış, artan bir paralel kanalda ticareti göstermektedir.

Devam eden toparlanmanın ortasında, Ethereum kanalın orta sınır direncinin üzerine çıktı. Martılar yakın vadede 1.400 dolarda göze çarpıyor, ancak Ethereum 1.345 dolardan el değiştiriyor. Kanalın orta sınırı, 50 SMA ile bağlantılı olarak kısa vadeli destek sağlar.

ETH / USD 4 saatlik grafik

ETH / USD fiyat tablosu

Şimdilik, Moving Average Convergence Divergence veya MACD ile güçlendirildiği gibi, en az direnç yolu yukarı doğrudur. MACD hattı, bir satın alma çağrısı olan sinyal hattının hemen üstünden geçti. Ancak, ETH’de all-in’e girmeden önce onaylanmış bir sapmayı beklemek çok önemlidir.

1.400 doların üzerine çıkması, beklenen yükselişin 1.500 dolara (yeni rekor düzey) ulaşmasını onaylamaya yardımcı olabilir. Ethereum’un yükselişinin, özellikle 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanan CME vadeli işlemlerinde 1.500 $ ‘da durmayacağını unutmayın.

Kanalın orta sınırı altındaki bir düzeltmenin, desteği 100 SMA’da veya son desteği 1.200 $ ‘da test etmek için ETH gönderebilecek bir düzeltmeyi onaylayacağını anlayın.

Ethereum gün içi anahtar seviyeleri

Spot oranı: 1,300 $

Göreli değişim: 9

Yüzde değişimi:% 0,7

Trend: Boğa

Oynaklık: Genişleyen

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.32
  THYAO.IS₺13.76
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.17