Son Gelişmeler

Ethereum Ağında Gerçekten Bitcoin mi var? ETH Kurucusu Ne Dedi? İşte Detaylar…

bitcoin ethereum btc eth
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum uzun zamandır piyasadaki en popüler iki kripto para birimi olmuştur. Bitcoin listelerin başında kalırken, çoğu zaman Ethereum onu ​​takip eden kripto para birimi oldu. Bu, birkaç altcoinin yıllar içinde ETH’nin pozisyonuna bir darbe indirmesine rağmen uzun süreli hayatta kalmadı.

ETH’nin ısrarı nedeniyle, topluluk desteği muazzam. Bu nedenle, toplulukların birbirlerini karşılaştıracağı açıktır. Kripto paralar ve ağ etkileri vb. BTC ve ETH arasındaki tartışma / kavganın da uzun süredir devam eden bir tartışma olması şaşırtıcı değil.

Bugünün tartışmasında, çekişme konusu basit, sıradan ancak belirsiz. Konu “Bitcoin’in Ethereum ağında olup olmadığı.” Söz konusu tartışma, dün akşam saatlerinde konudan sapmış gibi görünse de, Peter McCormack’in son tweetiyle yeniden alevlendi.

Şimdi, McCormack, kendisi bir Bitcoin savunucusu olmasına rağmen, diğer altcoinleri anlayacak ve öğrenecek kadar açık bir zihne sahip olduğunu uzun zamandır iddia ediyor. Birçoğu tweet’i için ona saldırmış olsa da, bu mantıklı çünkü açıkçası, Bitcoin gerçekten Ethereum ağında değil. İkisi de birbirlerinin üzerinde değil, kendi başlarına ayrı blok zincirleri var.

Tartışmaya girmeden önce, ETH blok zincirinde bir ERC belirteci olarak Bitcoin’in son zamanlarda yükselişte olduğu bilinmelidir. Tartışma aşkına, Ethereum’daki toplam Bitcoin sayısı, basın zamanı itibariyle 1 milyar dolar, yani 106 bin BTC değerindeydi.

ETH’de kilitlenen toplam BTC 100.000’i aşmış olsa da, WBTC, rBTC, hBTC, tBTC vb. gibi farklı tokenler vardır ve her token, yapı ve yapım açısından farklılık gösterir. Burada varılabilecek ortak argüman, Bitcoin’lerin hiçbirinin gerçekten ETH’de olmadığı, çünkü aslında bunlar sadece IoU’lardır.

Ancak Bitcoin geliştiricisi Luke DashJr, ondan sonra bu duruma katılmayan birçok kişiden biriydi ve şöyle bir tweet attı,

“Katılmıyorum. Bitcoin’ler, borsalarda olduğu gibi Ethereum’da da olabilir, Liquid. vb” dedi.

Ethereum halkı, Bitcoin’in sonunda Ethereum blockchain’e giden yolunu bulmasından çok memnun kaldı.

Diğer bir Twitter kullanıcısı ise “Mikro stratejiyi s*keyim, Ethereum dünyanın en büyük BTC alıcısıdır” dedi.

İlginç bir şekilde, Bitcoin ve Ethereum topluluklarının çoğu, neyin doğru veya doğru terminolojinin ne olduğunu tartışırken, Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin, şu twite: “… Bitcoin öyle çalışmaz, Ethereum tarafında işler bulut sistemi gibi yürür, yani sizden BTC alırlar ve karşılığında Ethereum’da olan tokenleri verirler, Bitcoin’lerinizle işlem yapamazsınız.” şöyle yanıt verdi. Vitalik, Madencilerin yakın gelecekte Bitcoin’i soft fork yapabileceği ve “Ethereum tarafında geçerli karşılık gelen başlatma emirleri olmayan Bitcoin tarafı adreslerinden para çekme işlemlerini reddedebileceği” gibi bir fikrin mümkün olabileceğini belirtti.

Söylemeye gerek yok, bu, Bitcoin ile Ethereum arasında devam eden savaştaki en çarpıcı gelişmeydi!

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!