Perşembe, Şubat 25, 2021

Ethereum’a İlginin Nedenleri

Ethereum’un artık Bitcoin’e ikinci keman oynamadığını söylemek güvenlidir. Piyasa kapitalizasyonları arasında büyük bir fark olsa da, topluluk katılımı neredeyse benzerdir. Ethereum da merkez sahneyi alabilir.

Artan kurumsal katılımın ve kripto maruziyetine ilgi gösteren akredite yatırımcıların ışığında, Ethereum yeni zirvelere yol alıyor.

CME Ethereum Vadeli İşlemleri talebi son derece yüksek

Ethereum

Aslında, Ethereum için en son kurumsal talebin ölçeği, yeni başlatılan ETH CME Vadeli İşlemleri tarafından kaydedilen etkinlik ile gözlemlenebilir.

Verilere göre 16 Şubat’ta günlük işlem hacmi toplamda 75,8 milyon $ ‘a tırmandı ve 12’nci gün kaydedilen işlem hacmi 40 milyon $ civarında neredeyse iki katına çıktı.

Yakın tarihli bir röportajda Meltem Demirors,

Şubat ayının başlarına doğru Ethereum yatırım ürünlerinin, daha önce hiç görülmemiş kurumsal ilgiyle birlikte yaklaşık 175 milyon dolar değerinde% 80 toplam giriş kaydettiğini öne sürdü.

Benzer bir anlatı Coinbase’in 2020 yıllık incelemesinde de ileri sürüldü. Aynı şekilde, kripto borsası, kurumsal müşterilerinin giderek artan sayıda Ether’de pozisyon aldığını ve bu belirli müşterilerin 2020’de ağırlıklı olarak Bitcoin satın aldığını öne sürdü.

ETH, borsa cüzdanlarına düşmeye devam ediyor

Ethereum

CryptoQuant CEO’su, Ki-Young Ju son zamanlarda geçen yıl tanık olunan üç büyük ETH çıkışına ışık tuttu. Coinbase çıkışlarına benzer şekilde, bunların kurumsal yatırımcılar için OTC anlaşmaları olabileceğini tahmin etti. Genç Ju isabetlerinde yanılmamış gözüküyor.

Zamanla, borsalarda tutulan Ethereum miktarı hızla düştü.Bu da Bitcoin ile ortak olan hodling hissinin göstergesi oldu.

Teşekkürler Bitcoin

Bitcoin için kurumsal talep dikkate alınırsa, akredite yatırımcıların bunu ciddiye alması neredeyse bir yıl sürdü. Ethereum ilk aylarda yeterince ilgi toplayamasa da, pandemiden sonra ilgi seviyesi hızla artış gösterdi.

Zamanlama son derece önemliydi. Mart 2020’de 77$ ‘lık taban fiyattan, Ethereum şu anda bir yıldan kısa bir süre içinde 19,00 $’ ın üzerinde değer görüyor. Kripto varlık, 2017’ye göre daha baskın bir yükseliş ralli yaşadı ve şimdi kripto maruziyeti eskisinden çok daha fazla. Son olarak, Ethereum, ETH 2.0 faz sıfırın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi ve geçtiğimiz yıl içinde DeFi’nin göze çarpan yükselişi ile hisselerini de iyileştirdi.

Bununla birlikte, Bitcoin burada da çok övgüyü hak ediyor. Akredite yatırımcılar Bitcoin konusunda rahat olana kadar, Ethereum’a geçme şansı çok azdı.  Bitcoin kurumsal teşhir sorumluluğunu üstlendi ve şimdi kuruluşlar bir sonraki en değerli dijital varlığa, yani Ethereum’a bakıyor.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,617.24dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40