Ethereum Zincir Birleşmesi Yaklaşıyor!

Ethereum Bitcoin' Geçmeye Mi Hazırlanıyor?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yaklaşan Ethereum 2.0 Proof- of Stake zincir birleşimi git gide yaklaşıyor. Bu yaklaşma Ethereum zinciri için büyük iyileşmeler barındırıyor.

Yaklaşan Ethereum Zincir Birleşimi

Ethereum

Ağın yaklaşan zincir birleştirmesi için resmi bir Ethereum İyileştirme Önerisi oluşturuldu. Bu sayede Ethereum’u merakla beklenen Proof-of-Stake (PoS) geçişini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştırdı.

22 Temmuz’da ConsenSys araştırmacısı Mikhail Kalinin, Github’da EIP-3675 için bir çekme talebi oluşturdu. Bu talep ile zincir birleştirmeyi ilk kez resmileştirdi. EIP ayrıca geliştirici Tim Beiko tarafından 23 Temmuz Ethereum Core Devs Meeting sırasında tartışıldı.

Ethereum

Teklif, ETH ve ETH2 zincirlerini birleştirecek ayrıca ağın mekanizmasını Proof-of-Work’ten uzaklaştıracak. Bu sayede staker’ların işlemlerinin doğrulamasını sağlayacak.

EIP, Eth2’nin işaret zincirinin Aralık 2020’de piyasaya sürüldü. O zamandan bu zamana hiçbir “güvenlik veya canlılık hatası tespit edilmediğini” söyledi ve şunları ekledi:

“Arızasız uzun çalışma süresi, işaret zinciri sisteminin sürdürülebilirliğini gösteriyor. Çalışamaya başlamaya ve Ethereum Mainnet için bir güvenlik sağlayıcısı olmaya hazır olduğunu gösteriyor.”

EIP’ye rağmen, lider geliştirici Vitalik Buterin de bu güncelleme için olumsuz düşünüyor. Buterin ve diğer kişiler zincir birleşmesinin 2021’de gerçekleşmesinin pek olası olmadığına inanıyor.

EIP, 21 Temmuz’da Mirror aracılığıyla piyasaya sürülen EIP-1559 Supporter NFT serisi için yapılan teklifin ortasında geliyor. Fungable token’lar, ağın Londra’daki güncellemelerinin bir parçası olarak Ethereum’un ücret piyasasına bir yakma mekanizmasının tanıtılması için destek gösteriyor. Tüm gelirler 1559’a katkıda bulunanlar arasında paylaşılacak ve jetonlar sanatçı “Kitteh” tarafından tasarlandı.

Ethereum Haricinde Stake edilen Kripto Paralar

Ethereum & Other

Beacon zincirinin Aralık ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, Ethereum 2.0, dolaşımdaki arzının %6’sından daha azının yatırılmasına rağmen, 12.7 milyar dolar değerinde ETH’nin kilitlenmesi ile USD cinsinden hisseli sermaye ile ikinci en büyük PoS ağı olarak ortaya çıktı.

Staking Rewards’a göre, Cardano 24.2 milyar dolar ve arzın %62’si kilitli olarak en büyük stake edilen sermayeye sahip ayrıca Solana, %74’ten 10.2 milyar dolar ile üçüncü sırada yer alıyor. onu %63’ten 9 milyar dolarla Polkadot izliyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook