Ethereum Yorum 4 Mart 2020 ETH TL Fiyat Analizi

Ethereum Yorum eth
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Yorum 4 Mart 2020 – Popüler birim, yaşadığı sert düşüşler ile birlikte yıllık çizelgesinde ciddi bir çöküş gördü. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) 27 Şubat tarihinde önemli bir destek seviyesinden toplamaya başladı.

Ethereum Yorum 4 Mart 2020 ; ETH Fiyat Analizi

  • 0,0255 BTC ve 0,0247 BTC seviyelerinde destek bulunuyor.
  • 0,034 BTC seviyesinde direnç bulunuyor.
  • Ethereum simetrik bir üçgen içerisinde fiyatlanıyor.
  • 200 saatlik hareketli ortalama direnç oluşturabilir.
  • Uzun vadeli görünüm yükselişin gelebileceğini gösteriyor. Kısa vadede baskı bir süre daha devam edebilir.

Ethereum Yorum 2020 ; Quinten Francois Analist Yorumu

Ethereum Yorum 2020 ‘e göre Kripto para analisti @QuintenFrancois  Twitter üstünde yaptığı paylaşımda Ethereum’un önemli hareketli ortalama seviyelerinin üstünde fiyatlandığına dikkat çekti.

Ethereum Yorum 4 Mart 2020
Ethereum Yorum 2020 ; Quinten Francois Tweet Görseli

ETH Yorum 2020 Teknik Analiz

Ethereum Yorum 4 Mart 2020 ‘e göre uzun vadeli grafiğe bakıldığında, geçtiğimiz hafta gerçekleşen büyük ayı mumuna rağmen fiyatların belirgin bir yükseliş hareketi içerisinde bulunduğu görülebiliyor. Bir çift dip formasyonu yapan Ethereum için haftalık RSI grafiği de bu dönemde bir boğa uyumsuzluğu yaparak yükseliş trendinin habercisi olmuştu.

ETH Yorum 2020 ‘e göre bu oluşumdan sonra kuvvetli bir yükselişe geçen Ethereum 1369,82 TL bölgesindeki direnç seviyesini aşmayı başardı. Geçtiğimiz haftanın gerileme hareketi ise kırılan bu seviyeyi destek olarak onaylamış oldu. Yükseliş trendinin aktif kalması durumunda Ethereum 1826,42 TL seviyesini hedefleyebilir.

Ethereum Yorum 4 Mart 2020
ETH Yorum 2020 Uzun Vadeli Grafik Görseli

Ethereum Yorum 2020 Günlük Grafik

Günlük grafikte de yükseliş sinyalleri geliyor olsa da haftalık grafikteki kadar tatmin edici değiller.

50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar, 14 Şubat tarihinde bir boğa geçişi yaptı. Fiyat, bu seviyelerin üstünde hareket ediyor fakat buraya bir geri çekilme olması durumunda herhangi bir ara destek seviyesi görünmüyor.

Ek olarak Ethereum’un destek seviyesinden yaptığı toplama hareketleri de alçalan tepeler oluşturarak bir güç kaybının yaşandığını gösteriyor. Aşağıdaki grafikte ikinci yatay mavi çizgi ile belirlenmiş olan destek bölgesinin altında bir kapama yapması durumunda, Ethereum 0,0254 BTC bölgesine kadar geri çekilebilir.

Ethereum Yorum 4 Mart 2020
Ethereum Yorum 4 Mart 2020 Grafik Görseli

Ethereum Yorum 4 Mart 2020;Kısa Vadeli Analiz

Ethereum Yorum 4 Mart 2020 ‘e göre kısa vadede Ethereum üstünde bir satış baskısının oluşmaya başladığı görülebiliyor. Simetrik bir üçgen içerisinde fiyatlanan Ethereum için RSI göstergesi de 50 seviyesinin üstüne ilerlemekte başarısız oldu. Ayrıca fiyatın son gerileme hareketinin Fibonacci %61,8 dönüşü de önemli bir direnç oluşturmuş durumda.

Ethereum Yorum 4 Mart 2020
Ethereum Yorum 4 Mart 2020 Kısa Vadeli Grafik Görseli

Saatlik grafiğe bakıldığında ise 200 saatlik hareketli ortalamanın fiyata bir direnç oluşturduğu da görülebiliyor. Bu sebeple fiyatın 0,025 BTC bölgesine doğru gerilemeye devam etmesi beklenebilir. Buranın tutunması durumunda ETH, tekrar yükseliş ivmesi kazanabilir.

Ethereum Yorum 4 Mart 2020
Ethereum Yorum 2020 Grafik Görseli

Sonuç olarak Ethereum Yorum 4 Mart 2020 ‘e göre ETH uzun vadeli grafikte bir yükseliş trendinin başladığına dair tatmin edici sinyaller verdi. Yine de fiyat ivme kazanmadan önce kısa vadede 1342,96 TL bölgesine doğru düzeltme gerilemesini devam ettirebilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!