Pazartesi, Mart 1, 2021

Ethereum yeniden yükselişe mi hazırlanıyor?

Ethereum 1310 $ seviyesinde işlem görüyor ve fiyat geçen hafta yaklaşık %5,7 arttı. 29 Ocak 2021’de 1426 $ ‘a ulaştıktan sonra, fiyat 1500 $’ a düşmeden düştü, bu da bir ölçüde Bitcoin’e olanlarla karşılaştırılabilir. Ethereum’un grafiği mevcut fiyat seviyesinde volatilite göstermesine rağmen, menzile bağlı kaldı. Ethereum’un alt sezon anlatısının anahtarı olan azalan aktif arz, düşmeye devam etti ve üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. 3 yılın en düşük seviyesi olan 14 Milyar, Ethereum’un muhtemelen başka bir yükseliş için hazırlandığına işaret ediyor. Varlık dalgalı olmasına ve arz borsadan çıkmasına rağmen, spot borsalarda ticaret hacmi istikrarlı bir şekilde arttı.

Ethereum başka bir pompaya mı hazırlanıyor?

Ethereum balinaları, Glassnode’dan gelen verilere göre başka bir yükseliş için vites kullanıyor olabilir. Aktif arz, Ekim 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde düştü ve azalan arz, son iki ayda 350 $ seviyesinden 500 $ ve üzerine çıkmasına neden oldu. Ethereum’un fiyatı, henüz orada olmasa da ATH’sine yakın ve fiyatı yönlendiren diğer faktörlerin yanı sıra, DeFi’nin artan popülaritesi ve bunun dışında artan yatırım girişi en kritik faktör olabilir.

ETH henüz 1000 doların altına düşmedi; bu, ETH’nin 2018 ve 2019’da arka arkaya 30 günden daha kısa bir süre için 1000 $ ‘ın üzerine çıkması nedeniyle pozitif bir işaret olarak kabul ediliyor. Önceki fiyat rallisinde kümülatif ticaret hacmi 4 Milyar $’ ın altında ve şu anda 11 $ civarında. Ticaret hacmi şu anda neredeyse üç katın üzerindedir. DeFi TVL’de kilitlenen ETH, 90 günde 9 milyondan 7 Milyon’a düşmüş olsa da, DeFi’deki yatırım akışı, artan TVL ile yakında bunu değiştirebilir. Son 90 günde DeFi’nin TVL’si 10 Milyar Dolardan 27 Milyar Dolara çıktı. Bu 90 günde yüzde 170’lik bir artış.

Ayrıca, ETH tüccarları zincir içi analize göre yükseliş gösteriyor. Tüccarların yüzde 98’i kar ediyor ve buna rağmen aktif arzı düştü. Bu ölçümlere dayanarak, ETH’nin mevcut toparlanmadan sonra başka bir yükselişe hazır olması muhtemeldir. Ethereum’un tutarlı konsolidasyonu, talep ve arzın borsalarda çakışabileceği durumlara yol açtı. Konsolidasyondan sonra olan şey, talebin arz ile karşılaştırıldığında çok daha fazla olacağı ve bir fiyat rallisinin gerçekleşebileceğidir. Spot borsalardaki büyük işlemler 1300 $ seviyesinde ve altında ve bu, mevcut piyasa döngüsünde izlenecek önemli bir direnç seviyesidir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,422.96dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98