Ethereum Yedi İstemciyle Başladı

Ethereum ETH 2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum geliştiricileri, Steklo adlı bir ETH 2.0 Testnet’i başlattı.


Bir rapora göre, geliştiriciler ETH 2.0 Testnet’i yedi müşteriyle başlattı. Bir blok zinciri mühendisi olan Sajida Zouarhi, Ethereum 2.0 Testnet başarısını Twitter üzerinden açıkladı.

İlk Ethereum 2.0 Testnet Steklo bugün 3 Eth1 istemcisi (Besu, Geth ve Nethermind) ve 4 Eth2 istemcisi (Teku, Prysm, Lighthouse ve Nimbus) ile piyasaya sürüldü. Bu, Proof-of-Stake’e doğru ilk başarılı adımdır.

Ancak Steklo, istikrarsızlığı nedeniyle yalnızca bir gün çalışacak. Dahası, Zouarhi’nin tweet’ine dayanarak, Ethereum sonunda Proof-of-Work (PoW) ağından Proof-of-Stake (PoS) fikir birliği mekanizması platformu olma yolunda ilerliyor.

Bu nedenle Steklo lansmanı, ETH ağı için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Ethereum 2.0 geliştiricisi Diederik Loerakker, Testnet işlevselliğinin şimdilik stabil olmadığını söyledi.

Ancak Loerakker, test ağının kararlı hale gelmesi durumunda önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcı merkezli test ağı yapacaklarını da sözlerine ekledi. Ek olarak, Loerakker, Testnet müşterilerinin başlangıçta çok daha fazla sorunla karşı karşıya olduğunu kaydetti.

Bu arada, ETH geçtiğimiz günlerde en yüksek altcoini 2.961,56 dolardan 3.000 doların biraz altına alarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Ethereum fiyatı an itibariyle$ 3,914.12dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!