Salı, Ocak 26, 2021

Ethereum son 24 saatte %12 arttı – ETHBTC paritesi yükselişi başladı!

Tüm medya parlaması BTC’de olsa da, Ethereum fiyatı da istikrarlı bir şekilde bazı büyük kazanımlar elde etti ve bugün, 2018’den bu yana ilk kez 700 dolarlık kilit direnci aştı.

Kaynak: TradingView

Piyasaya göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçen hafta her gün yeni tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşan en iyi kripto para birimine rağmen, Bitcoin’den bugüne kadarki daha iyi getiri rakamlarına sahip. Yükselişin arkasındaki önemli nedenlerden biri, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini VISA gibi merkezi ödeme çırçırları ile eşit düzeyde yükseltmeyi vaat eden yeni Proof-os-hisse tabanlı ağ olan Ethereum 2.0’ın ilk aşamasının piyasaya sürülmesidir.

ETH 2.0 Staking, Ethereum Fiyat Artışını Güçlendiriyor mu?

Yeni ETH 2.0 ağı, Ağın temel işlevsel yönü olarak pay sahibi olacaktı; burada doğrulayıcıların yanı sıra tüccarlar, hisseli Ether’lerinden getiri elde ederken ağı güvende tutmak için tokenlerini de hisseye alabilirler. Pek çok uzman, ağda bir doğrulayıcı olmak için 32 ETH stake etme gerekliliğinin çok yüksek olduğuna inanırken, Ancak Ether’in ETH 2.0 stake sözleşmelerine büyük akışına bakmak, madencilerin yaklaşmakta olan ETH 2.0 ağına karşı oldukça yükseliş eğilimli olduklarını kanıtlıyor.

ETH 2.0 stake sözleşmelerinde her gün milyonlarca dolar değerinde ETH, piyasada bir Ether eksikliği yaratıyor. Defi pazarını da dahil edersek, Ethereum arzındaki bir eksiklik, piyasada yüksek talep yaratan Ethereum’un lehine oynayabilir. CME halihazırda 50 gün içinde Ether Futures’ı piyasaya sürüyor ve bu da ikinci en büyük kripto para birimine daha yüksek kurumsal ilgi sağlayabilir.

$ ETH merkezi borsalardan çıkıyor.

ETH / BTC Çifti Anahtar Direncini Kırdı, Ethereum Fiyatı 24 saatte %12 Arttı

Etherum’un devam eden yükseliş rallisi, birkaç borsada yıllık 736 $ ‘lık yeni bir yüksek rekor kırmak için 700 $’ lık kilit direnci kırmakla kalmadı, aynı zamanda en değerli dijital varlığa karşı fiyatının yükseldiğini gören Bitcoin’e karşı 0.0263’lük temel bir direnç noktasını kırdı.

$ ETH / $ BTC

Direnişi zorluyor.

Bu iyi bir durum

– The Wolf Of All Streets (@scottmelker) 

Etherum’un piyasa hakimiyeti, son 24 saatte %4’ün üzerinde artışla 10’un altından şimdiye kadar 11,65’in üzerine hareket ederek son 24 saatte keskin bir artış gördü.

Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatının bazı temel dirençleri aşmasına yardımcı olan bir başka faktör, Noel arifesinde ve hafta sonları boyunca fiyat artışından da anlaşılacağı üzere, pazardaki son perakende akışıdır. Kurumlar hafta içi faaliyet gösteriyor ve satın alma güçleri, özellikle piyasanın neredeyse üç günlük bir boşluk için bu kurumlara açıldığı Pazartesi günleri BTC fiyatına oldukça yansıyor.

Bu nedenle, hafta sonu boyunca Bitcoin fiyatını taşıyanların perakende tüccarlar olduğu inancına yol açtı.

Perakende oyuncuları, Altcoinlerin çoğunun Eth, XRP ve BCH dahil olmak üzere tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı 2017 boğa koşusundan da anlaşılacağı gibi Altcoin itişiyle tanınır. Bu nedenle, tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi, Ethereum fiyatının tıpkı Bitcoin gibi tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uzun zamandır beklenen alt sezonda da yardımcı olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,994.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34