Pazartesi, Ocak 18, 2021

Ethereum neden en baskın kripto para birimi?

Ethereum, Etkinlik, Güncellemeler ve en yüksek Github gönderim oranına bağlı olarak İlk 4 arasında en baskın kripto para birimidir. Ethereum geliştirme ekibi, Onu piyasa değerine göre 2. sırada yer alan en yoğun kripto para birimi yapan günlük rutin gönderimler yapıyor.

Hakimiyetine rağmen, ETH 2.0’ın daha fazla büyümesinin karşı karşıya olduğu birkaç zorluk var. Vitalik Buterin, Ethereum’un gelişimiyle ilgili en son istatistikleri Twitter hesabında paylaşırken, Ademi merkeziyetin daha fazla darbe almış olabileceğini kabul etti.

Bununla birlikte, Vitalik’in son 7 yılda Ethereum, PoS için planladığı ve şu anda tüm hızıyla uygulanıyor. Bu, Ethereum’un büyümesinin, Bitcoin’in her yarılanmayı yayınladığı fiyat rallileri gibi neden tamamen patlayıcı olmadığını açıklıyor.

Ethereum’un piyasa değeri ve benimseme eğrileri daha pürüzsüz. 2 numaralı varlığın en hızlı büyüyen varlık olarak devralması için, CoinMarketCap’ten alınan verilere dayanarak ele alınması gereken LINK, ADA ve XRP gibi birkaç Altcoin rakibi var. Ethereum’un günlük aktif adresleri, Benzersiz adresleri ve talebi artıyor olsa da, Bu çift haneli büyümeyi garanti etmez.

ETH neden en baskın kripto para birimidir?

ETH Günlük Aktif Adresler || Kaynak: Etherscan

ETH 2.0’daki geliştirme faaliyeti, Artan benimseme oranına da işaret ediyor. Popüler zincir içi analist Willy Woo, HODLers için, Bitcoin’in faydasını ve cüzdanlarında HODLing Bitcoin tarafından benimsenmesini artıran bir durum oluşturdu. Ethereum için de benzer bir durum oluşturulabilir. Ethereum için çok fazla eleştiri toplayan önemli bir dezavantaj, Ağındaki tıkanıklıktı. Yeni ETH 2.0 ile ağ ölçeklenebilir ve DeFi projeleri bundan faydalanmaya devam ediyor. Ethereum’un hızlı geliştirme faaliyeti, Bitcoin ile rekabet etmek veya alternatif olarak onu değiştirmek istemeyebileceğini gösteriyor.

ETH neden en baskın kripto para birimidir?

ETH Gelişimi artıyor || Kaynak: Santiment

En son güncelleme elektrik kullanımını azalttığından, Yeni nesil ETH First yatırımcıları var ve bu, Portföyü ve kurumlar için kripto yatırım alanını değiştirebilir. Grayscale Trust, Grayscale Ethereum Trust aracılığıyla Ethereum satın almaya başladı, Daha fazla kurumun Ethereum talebini artırarak satın almaya başlaması bekleniyor. Vakıf şu anda ETH hissedarlarına 12 aylık getiri olarak %296’nın üzerinde getiri teklif etti. Ethereum Ağı, Haziran 2020’den bu yana günde 750 binin üzerinde işlem kaydetti ve Etherscan grafiklerinden alınan verilere göre günlük işlemlerde 1250k’ye sürekli bir artış var. Grayscale veya diğer kurumlar tarafından daha fazla satın alma, Günlük işlem sayısını 1500 bin veya daha yüksek seviyeye çıkarabilir. Bu kesinlikle ağı daha da meşgul edecek, Ancak ölçeklenebilirlik artan benimseme için etkili bir çözüm olabilir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,200.10dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.68
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18