Ethereum Namlunun Ucunda! Bitcoin için Boğa Mevsimi Kapıda Olabilir

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para borsalarında tutulan Ethereum (ETH) sayısı geçtiğimiz aylardan bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor ve pazarın Coronavirus krizi nedeniyle aniden çöktüğü Mart 2020’de, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı rapor ediliyor. Borsalardaki ETH tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşsa da, borsalarda tutulan BTC miktarında büyük bir düşüş var.

Ethereum Namlunun Ucunda mı?

Kripto para birimi analisti Ceteris Paribus tarafından Twitter’da yayınlanan yeni bir rapora göre, borsalardaki Ethereum bakiyeleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın. Analist bunun Bitcoin için çok fazla boğa olabileceğini, ancak Ethereum için fiyatta düşüklüğe sebep olabileceğini öne sürdü.

Fiyat performansları ile borsalarda tutulan BTC veya ETH arasında da net bir ilişki vardır. Bitcoin durumunda, Mart ayındaki ani düşüş sırasında borsalardan çekilen çok sayıda BTC olduğunu görmek mümkündür.

Ethereum için işler biraz farklı. Düşüşün borsalardaki ETH miktarı üzerinde farklı bir etkisi oldu. Görünüşe göre kullanıcılar ETH satın almaya ve paralarını satmadan önce borsalarda tutmaya karar verdiler. Öte yandan BTC kullanıcıları, uzun vadeli yatırımlar için BTC satın almış ve Bitcoin’lerini borsadan uzak tutmuş gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) için Boğa Mevsimi 

Ceteris Paribus’un açıkladığı gibi, bu Bitcoin için çok fazla boğa anlamına gelebilir yani boğaların kapıda beklediğine işaret edebilir ancak Ethereum için düşüş sinyali gibi görünüyor. ETH’ler borsalarda hala tutuluyorsa bu, namlunun ucunda olduğu ve pazara satılmak üzere pozisyon kollandığı anlamına gelebilir. Dolayısıyla kullanıcılar ve yatırımcıların, Ethereum’larını istedikleri zaman satışa çıkarabilecekleri sinyalini veriyor dolayısıyla bu da fiyatı düşürebilir.

Bitcoin bakiyeleri, Mart ayında Coronavirus kazasından bu yana 3 milyar 300.000 BTC’ye kadar düştü. Bu seviye, neredeyse bir yıl önce 22 Mayıs 2019’dan beri borsalarda tutulan en düşük bakiye miktarına tekabül ediyor. Bu gerçekleştiğinde, Bitcoin fiyatı yükseldi ve birkaç ay sonra önde gelen kripto para birimi 13.750 dolar seviyesine ulaştı.

Kara Perşembe gününden sonra, borsada tutulan bakiye miktarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ve şu anda 132.000 ETH (yaklaşık 26 milyon dolar) için de aynı şeyi söyleyemeyiz. Asıl soru, kripto para borsalarındaki bakiyelerin bu varlıkların fiyatı üzerinde herhangi bir etkisi olup olmayacağıdır. Ancak, bunun önümüzdeki aylarda Bitcoin için bir şekilde olumlu ve Ethereum için olumsuz olabileceği öngörülebilir vaziyettedir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster