Pazartesi, Ocak 18, 2021

Ethereum madenciliği zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Ethereum madenciliği zorluğu 28 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İkinci en büyük kripto para 511 dolara yakın işlem gördüğü için madencilik zorluğu 3.719 tera hash’a sıçradı.

Kaynak: Twitter

Veri sağlayıcısı Glassnode’un belirttiği gibi, Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi 21 Kasım’da 3.650 terahash ile işaretlenen iki yılın en yüksek seviyesinin hemen ardından kaydedildi.

Madencilik zorluğu, Ethereum blok zincirindeki blokları çıkarmanın ne kadar zor olduğunu ve ayrıca işlemlerin işlenmesiyle ilişkilendirildiğini vurguladı. Madenciliğin zorluğu, Ağdaki aktif madencilerin sayısı ile belirlenir ve madencilerin hesaplama gücündeki artış, Genellikle zorluğu artırır. Mevcut durumda, Madencilerin çabalarına rağmen ETH bloklarını çıkarmak daha zor hale geldi.

Bu, Binance’in 26 Kasım’da karşılaştığı bir gecikme sorununa katkıda bulunan bir faktör olabilirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao AKA CZ ;

“Küçük sorun 1, ETH ağı tıkalı. Birçok reddedilen / “takılan” tx nedeniyle para çekme işlemlerini bir süre duraklattık. Şimdi hepsi yeniden başladı. “

Ethereum‘un madencilik zorluğu, Yılın başından bu yana artıyor, Ancak merkezi olmayan Finans [DeFi] Ağustos ayındaki , Daha da artmasına neden oldu. DeFi platformunun aldığı ilgi, Ağdaki aktivitenin artmasına ve dolayısıyla zorluğun artmasına neden oldu.

Önceki etkenler fiyat ve DeFi olsa da, Madencilik zorluğundaki mevcut artış, Düşen fiyata rağmen olmuştur. Fiyat geçen yıl gözlenenden daha yüksek olmasına rağmen, Zirve 623 $ olarak kaydedildi. Ethereum yakında faz 0 lansmanına yaklaşıyor ve piyasa faaliyeti, Zorluğun yeni bir zirve oluşturup oluşturmayacağını veya herhangi bir değişikliğe tanık olup olmayacağını belirleyecek.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,260.29dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18