arama

Ethereum Kurucusu, ETH 2.0 Süreci Hakkında Açıklama Yaptı

eth 2.0

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ETH 2.0 süreci için kişisel yol haritasını 18 Mart’ta paylaştığı tweet ile aktardı. Paylaştığı mesaj, projenin önümüzdeki 5 ila 10 yıllık gelişim sürecini kapsamakta.

ETH 2.0 İlerlemeye Devam Ediyor

Eth 2.0
Ethereum

Paylaştığı mesajda Buterin, küresel boyuttaki güncel zorluklara rağmen araştırma ve geliştirmenin devam edeceğinin altını çizdi. Ayrıca, sistem güncellemesinde daha az karmaşıklık olması gerektiğini vurgulayara, yaklaşan değişikliklerin çoğunun daha önce belirtilen sorunlara çözüm bulacağını belirtti. Şu şekilde ekledi:

“İkinci dereceden parçalama yaklaşımı, eth1 -> eth2 kadar büyük bir yükseltmenin gerekmeyeceğini garanti etmekte; bunun yerine, eth2’den itibaren işler düzenli aralıklarla artış kaydedecektir.”

Paylaştığı mesajla Buterin, Ethereum gelişiminin son iki yılına da ışık tuttu:

“Genel olarak, son 2 yılda, ‘mavi gökyüzü’ araştırmalarıyla ciddi bir değişim yaşandı. Neyin mümkün olduğunu anlamaya çalışmamız, somut araştırma ve geliştirmeyi önemseyip belirli ilkellerin optimizasyonuna odaklanmamız mümkün oldu. Uygulanabilir olduğunu bildiklerimizi uygulamaya alıyoruz.”

Camiadan Gelen Diğer Yanıtlar

Bazıları projeye olumlu yanıt verdi ve projenin devam eden evrimini dört gözle beklediklerini belirtti. Bununla birlikte, haber yayına hazırlanırken en popüler yorum, önerilen geliştirme programının Ethereum fiyatını nasıl etkileyeceğine dair spekülasyon oldu.

ETH 2.0
ETH 2.0

– CBC Casper, eth2 için ilk konsensüs algoritması değil mi?
– Hayır, ilk olan Casper FFG.
– Bu saçmalıkları neden okuyorum ki. Bana roket gibi yükselen bir artış grafiği gösterin!

Son Günlerdeki Dalgalanmalar Ethereum 2.0 Sürecine Etki Etmedi

Geçtiğimiz ay Vitalik Buterin, projenin bu yılki ana hedefinin ETH 2.0’ın 0 Aşamasını başlatmak olduğunu söyledi. ETH 2.0 bağımsız bir hisse kanıtı (Proof of Stake) ağı olarak hizmet verecek.

Ethereum fiyatı yılın başında 130 dolardan şubat ayı ortalarında yüzde 111 artışla 274 dolara yükseldi. Son piyasa düzeltmesinin ardından, ETH fiyatı 86 dolara kadar eridi. Yazım saati itibari ile Ethereum 138 Dolardan işlem görmekte.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap