İşte 5. yılını kutlayan Ethereum’da kazılan ilk ETH’nin kaderi

Ethereum, geçtiğimiz günlerde 5. yıldönümünü kutladı. 2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum'da çıkarılan ilk ETH'lerin akıbeti ne oldu?
MakerDAO kurucusu: Ethereum kripto para piyasasının tüm değerini çekecek

Güncellenme Tarihi

Blockchain analizi ve istihbarat şirketi Coinfirm, piyasaya sürülen ilk Eter’e (ETH) ne olduğuna dair derin bir araştırma yaptı.

Bilindiği gibi, Ethereum ağı Temmuz 2015’te faaliyete geçti ve Ethereum’un 5. yıldönümü son zamanlarda kutlandı.

Coinfirm, ilk bloğu yayınlayan adresin 5 ETH ile ödüllendirildiğini ve bu adresin 0x05a56e2d52c817161883f50c441c3228cfe54d9f olduğunu söylüyor. Adres, zamanla 53 bloğu kaldırmış ve toplam 265.63 ETH madencilik ödülü almıştır. Elde edilen ilk 5 ETH ABD merkezli popüler kripto para borsası Kraken’e gönderildi. Ayrıca, söz konusu adresin son işlemi 20 Nisan 2019’da yapıldı ve şimdi 0,021 ETH bakiyesine sahip.

Ethereum, 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana büyük ilerleme kaydetti. Yıllar içinde piyasadaki en değerli ikinci kripto para birimi haline gelen ETH, Ocak 2018’de 1400 dolara ulaştı. Bir yandan, büyük şirketler Ethereum’da çok sayıda iyileştirme yaptı. ağın kendisi de önemli kilometre taşlarını geride bıraktı.

Mayıs ayında 10 milyonuncu blok Ethereum’da kaldırıldı. Haziran ayı itibariyle adres sayısı 100 milyonu aştı ve ademi merkeziyetçi başvuru sayısı 3 bine yaklaştı. Ethereum üzerinde çalışan DeFi uygulamaları son aylarda dikkate değer bir büyüme yaşadı. En son verilere göre, DeFi uygulamalarındaki kilitli ETH miktarı 4,3 milyona ulaştı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.