Salı, Ocak 26, 2021

Ethereum ICO fiyatı Döneminden Bu Güne Kadar Kaç Kat Katladı Biliyor musunuz ?

Ethereum ICO fiyatı, kripto dünyasında kazanç var mı diye düşünenlere iyi bir rehber olacaktır. Okudukça okuduğunuza inanamayacaksınız.

Ethereum ICO fiyatı, ICO’dan kaç kat yukarıda?

1400 dolar zirve seviyesinden %85 değer kaybetmesine rağmen Ethereum Fiyatı şuan ICO fiyatından 474 kat daha değerli. Yani Ethereum’a ilk yatırım yapan sermayesini 474 kat arttırdı. Bitcoin’den sonra 2. Sırada yer alan ETH piyasaya ilk çıktığında tek veya 2 haneli rakamlardan işlem görürken yoğun alımlarla 1400 dolar tarihi zirvesini görmüştü. O zamanlardaki yoğun alım dalgası kripto parayı gökyüzüne çıkarmıştı.

Ethereum ico Fiyatı

2017-2018 kripto balonundan sonra işler tersine döndü ve yazımız kaleme alındığı değer olan 150 dolar seviyelerine geldi. Bu da tüm zamanların en yüksek değerinden % 90’lık bir düşüşe tekabül ediyor. Fakat 0,31 dolarlık ICO fiyatından bu yana aldığı yola bakınca muazzam bir kar oranı gözlerden kaçmıyor. Twitter’da popüler olan CryptoDude de bu konudan bahsetti ve ilk yatırımcıların hala çok karlı olduğunu vurguladı.

Ethereum Fiyatı için tüm umutlar bitti mi?

Peki 2017-2018 balonunda yüksek fiyattan Ethereum alanlar için umutlar tükendi mi? Bu yatırımcılar için de umut olabilecek gelişmeler oluyor. Ethereum bazlı finans platformu olan Compound; ETH, USD Coin, BAT, Ox gibi kripto paralarla borç alma ve verme işlemleri yapıyor. Daha şimdiden Andreessen Horowitz’s Paradigm, Bain Capital Ventures ve Polychain Capital gibi yatırım kuruluşlarından 25 milyon dolarlık bir fon oluşturmuş durumda. Aynı şekilde DappRadar da bu tip bir merkeziyetsiz finans girişimini başlatmak üzere. Yani Etherem ICO fiyatından bu yana çok gelişme oldu ve ETH bazlı stabil coinler de piyasada söz sahibi olmaya başladı.

Ayrıca bildiğiniz gibi Ethereum İstanbul hard forku da başarıyla gerçekleşti. 302dan fazla adayın arasından seçilen İstanbul 6 yeni EIPs ( Ethereum gelişim araçları) sundu. Bu güncelleme önemli çünkü bu sayede blockchain bilgi içermeyen Rollup teknolojik gelişimini sağlayacak. Circle CEO’su Jeremy Allaire de bu gelişmelerin önemini vurguladı:

‘ETH ikinci tabaka ölçekleme teknolojisiyle saniyede 3000 işlem yapacak. (Vısa’dan daha hızlı) Bu arada merkeziyetsizlik ve güvenlikten de ödün verilmeyecek. Bu Ethereum bazlı stabil coinler (USD Coin gibi) için büyük bir kazanım.’

Hızlı ve ucuz transferler yapabilen Ethereum geliştiricileri daha iyi uygulamalar yaparak kitlesel benimsenmeyi arttıracak gibi. Bu da Etherem ICO fiyatından çok daha yukarılara çıkmamıza sebep olabilecek.

coinotag.com‘dan Coin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.56
  THYAO.IS₺12.67
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.84
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.24