Son Gelişmeler

Ethereum için HODL çanları! DeFi ve ETH 2.0 ile Ethereum akıbeti…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin piyasası söz konusu olduğunda, geçtiğimiz birkaç ay bir kripto para birimi Ethereum’un ne kadar önemli olduğunu gösterdi. DeFi’nin 2020’de önemli ölçüde büyümesiyle, kazançlar ETH tarafından birçok yönden hissedildi. ETH’nin Bitcoin’in piyasa kapasitesine ve hakimiyetine meydan okuyabilmesi için daha fazla yol alması gerekirken, DeFi sayesinde olağanüstü büyümesi ve önerilen ETH 2.0 değişimi göz ardı edilemez. Ethereum’un kullanım durumlarının çeşitlenmesiyle, ekosistemdeki kullanıcılar ve yatırımcılar da faydalarından yararlanıyor.

Kaynak: Glassnode

Glassnode tarafından sağlanan son ağ verilerine göre, merkezi borsalardaki Ethereum bakiyeleri son birkaç hafta içinde önemli ölçüde düştü. Aslında, yukarıda bahsedilen veriler 18.750K’dan yaklaşık 16.750K’ya bir düşüş gösterdi ve bu da borsalarda Etherum bakiyelerinin yazım sırasında 2020 yılı için en düşük seviyelerine düşmesine neden oldu.

Bu düşüş bazılarına endişe verici görünse de, kripto para birimi için bir çeşit gümüş astarı da gösteriyor. Artık daha az sayıda kullanıcı Ethereum’larını borsalarda tutuyor. Bunun yerine, onları soğuk hava deposuna veya soğuk cüzdanlara taşıyorlar – bu, genellikle artan hodling duygusuyla ilişkilendirilen bir işaret. Daha fazla kullanıcı Ethereum’larına bağlı kaldıkça, kripto para biriminin fiyatının da olumlu yönde etkilenmesi muhtemeldir.

Birçok kullanıcının bunu yapmaya meyilli hissetmesinin nedenlerinden biri, son performansının yanı sıra, platformunu temel alan patlayan bir DeFi ekosisteminden büyüme elde etme kabiliyetinden kaynaklanıyor olabilir.

Kaynak: Glassnode

Aslında, aynı zaman dilimi içinde 10 ETH’den büyük Ethereum adreslerinin de önemli bir artış kaydettiğini belirtmek ilginçtir. Ağ veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, bu tür adresler yalnızca son üç ayda 275K’dan 283K’ya yükseldi.

Borsalarda depolanan Ethereum’daki yukarıda belirtilen düşüşün arkasındaki temel nedenlerden biri, yukarıda da vurgulandığı gibi, Ethereum topluluğu içindeki artan hodling duyarlılığına bağlıdır. Bu, akıllı sözleşmelere kilitlenmiş Ethereum’daki bir artışla birleştiğinde (Yatırımcılar, Etherum’un fiyatının grafiklerde konsolide olduğu bir zamanda daha fazla getiri elde etmek istediklerinden), kripto para biriminin ekosistemi için iyiye işaret ediyor.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!