Pazar, Mart 7, 2021

Ethereum Gizli Ağ (SCRT) Geliyor: ETH Artık Monero gibi Özelliklere Sahip Olacak!

Ethereum blok zincirinde Gizli Ağ dağıtımı, kullanıcıların Monero gibi gizlilik özelliklerinden yararlanmasına olanak tanır. Secret Network, ERC-20 tokenlerini, stablecoin’leri ve diğer varlıkları destekleyecek merkezi olmayan bir borsaya ev sahipliği yapacak.

Gizli Ağ’ın lansmanı Monero, Zcash ve Dash’dekilere benzer şekilde Ethereum ana ağına gizlilik getirmeyi vaat ediyor. Twitter’da paylaşılan bir tweette, Secret Network Ethereum blok zincirine yayılma tarihi ve topluluğa bir davetiye sundu:

14 Aralık’ta piyasaya sürülen Gizli Ethereum Köprüsü, programlanabilir gizliliğin gücünü düşük maliyetle ETH ve ERC-20’lere getiriyor. Köprü madenciliği yoluyla nasıl SCRT kazanabileceğinizi öğrenin, en sevdiğiniz ERC-20’ler için köprü desteği ekleyin ve Gizli #DeFi’yi ölçeklendirmemize yardımcı olun!

Gizli Ağ, “gizli” akıllı sözleşmeler sunar. Bunlar, kullanıcıların “tam gizlilik ve düşük maliyet” ile Gizli Ağ tabanlı belirteçleri alıp satmasına olanak tanıyan şifreli işlemleri ve durumu etkinleştirir. Ethereum blok zincirindeki lansman, ağın erişimini genişletmek için “Gizli Ethereum Köprüsü” adlı bir projenin parçasıdır:

Şimdi odağımızı küresel kullanıma çevirdik. Bunu başarmak için, en canlı merkezi olmayan ekosistemlerden biri olan Ethereum da dahil olmak üzere diğer blok zinciri ekosistemlerine gizlilik sağlıyoruz.

Gizli Ağ ekibi, Ethereum ile köprüyü başlatmanın gizlilik bilincine sahip kullanıcılar için önemli bir adım olduğunu söylüyor. Bu şekilde, merkezi olmayan uygulamaları daha fazla güvenlik ve erişilebilirlikle “küresel ve açık bir finansal sistemin parçası” olarak kullanabilecekler. Köprü kurulduktan sonra, kullanıcılar Gizli Ağlar SCRT belirtecine dayalı ödüller kazanmaya başlayabilecekler.

Bununla birlikte, Gizli Ağlar bir Otomatik Piyasa Yapıcıyı (AMM) başlatmaya hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar, likidite sağlamak ve Uniswap tarzı token alım satımına izin vermek için diğerlerinin yanı sıra secretETH, secretSCRT gibi sentetik bir Gizli token kullanabilecekler. WMA’nın piyasaya sürülme tarihi henüz açıklanmadı, ancak Gizli Ethereum Köprüsü’nden sonra açıklanması gerekiyor. Gizli Ağ ekibi ayrıca şunları da duyurdu:

Köprü işletim ortaklarımız arasında, tümü son derece deneyimli düğüm operatörleri (her biri düzinelerce ağı destekler) ve Gizli ekosisteme önemli katkıda bulunan Figment, Staked ve B-Harvest bulunmaktadır.

Gizli Ağlar Ethereum’da nasıl çalışacak?

Gizli Ağlar ve Ethereum arasındaki köprü tarafından sağlanan varlık aktarımı iki yönlüdür ve belirtildiği gibi, gizlilik jetonu özelliklerini ERC-20 standardının “programlanabilirliği” ile birleştirir. Secret Networks ekibi şunları ekliyor:

Köprü operatörleri, yeni olaylar için zinciri izlemekten sorumludur. Yeni bir olay bulunduğunda, köprü operatörlerinden biri bir işlem önerir ve bu işlem daha sonra diğer operatörler tarafından onaylanır. Bu, gizli ağ üzerinde gizli ETH basmak veya Ethereum’daki kilit / depozito kişisinden yanmış gizli ETH’nin kilidini açmak için zincir üzerinde bir olayı tetikler.

Ethereum’a köprü ile kullanılabilen bir kullanıcı arayüzü (UI) şu anda test ediliyor. Böylece insanlar Metamask veya Keplr gibi cüzdan hizmetlerine erişebilecekler. İlk cüzdan, Ethereum’daki varlıklarla uyumludur ve ikincisi, Secrets Networks’ten token almaya izin verir. Aşağıda kullanıcı arayüzünün bir önizlemesini görebilirsiniz.

Ethereum ETH

Kaynak: https://scrt.network/blog/secret-ethereum-bridge-december-2020/

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,681.86dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22