Diğer

  Ethereum Futures ETF’si Geliyor Olabilir: ETH, BTC’nin Performasını Takip Edecek mi?

  • ETF alanında öncü olan Volatility Shares, Ether Strategy ETF’sini (Kısaltma: ETHU) 12 Ekim 2023 tarihinde piyasaya sürme niyetini açıkladı.
  • Volatility Shares’in CIO’su Stuart Barton, umutlarını dile getirdi ve “Volatility Shares Temmuz’da ilk 2x Bitcoin’e bağlı ETF’yi (BITX) başarıyla başlattı.
  • Bitwise, VanEck, Valkyrie, Roubhill, ProShares ve Grayscale gibi toplamda 13 finansal kuruluş, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’leri için SEC’in onayını almayı hedefliyor.

  ETF alanında öncü olan Volatility Shares, Ether Strategy ETF’sini yakın zamanda piyasaya sürmeyi planlıyor; Bu nasıl etkileyecek?

  Ethereum Futures ETF’si Lansmana Hazırlanıyor

  Ethereum (ETH)

  Kripto alanı, ABD’deki ilk Ethereum Vadeli İşlemler ETF’si ile potansiyel olarak tarihi bir anın eşiğinde bulunuyor. ETF alanında öncü olan Volatility Shares, Ether Strategy ETF’sini (Kısaltma: ETHU) 12 Ekim 2023 tarihinde piyasaya sürme niyetini açıkladı. Her şey planlandığı gibi giderse, bu Amerika Birleşik Devletleri’nde Ether tabanlı ilk borsa yatırım fonu (ETF) olabilir.

  Volatility Shares, ETF’yi CBOE’de işlem gören nakit uzlaşmalı Ethereum vadeli işlemleri sözleşmelerine dayandırmış durumda. Önemli bir şekilde, ETF, Ethereum’a doğrudan yatırım yapmaktan kaçınıyor. SEC dosyasında şu şekilde belirtildi;

  “Fon, Ethereum’a referans olan nakit uzlaşmalı sözleşmelerle ilgili olarak yatırım amacını gerçekleştirmeyi amaçlayan bir borsa yatırım fonudur… Fon, doğrudan Ethereum’a yatırım yapmaz.”

  Volatility Shares’in CIO’su Stuart Barton, umutlarını dile getirdi ve “Volatility Shares Temmuz’da ilk 2x Bitcoin’e bağlı ETF’yi (BITX) başarıyla başlattı ve ETHU’nun spot piyasalara dönmekten önceki mantıklı bir sonraki adım olduğuna inanıyor” dedi.

  Bloomberg’da Kıdemli ETF Analisti olan Eric Balchunas, Volatility Shares’in agresif zaman çizelgesinin cesaretine dikkat çekti:

  “VolatilityShares, Ether Vadeli İşlemler ETF’sini 12 Ekim’de listelemeyi amaçladıklarını duyurdu (eğer 75 güne uyulursa, diğerlerinden bir veya iki gün önce olur)… $BITX ile aynısını yaptı.”

  SEC’nin onay olasılığı konusunda sorulduğunda, “Çekilme olmadı, bu yüzden SEC’nin onay verdiği görünüyor… muhtemelen $BITX ile yaptığı gibi sınırları zorluyor” şeklinde yorum yaptı.

  Volatility Shares öncü olmasına rağmen, bu konuda yalnız değil. Bitwise, VanEck, Valkyrie, Roubhill, ProShares ve Grayscale gibi toplamda 13 finansal kuruluş, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’leri için SEC’in onayını almayı hedefliyor. Ancak şu ana kadar SEC herhangi birine onay vermedi.

  Ethereum, BTC’nin 2021 Yükselişini Yansıtabilir mi?

  Dikkate değer bir şekilde, ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’si 19 Ekim 2021’de piyasaya sürüldü. O zamanlar ProShares, ilk hareket avantajını kazandı. Ve bu karşılığını verdi. Bitcoin vadeli işlemler ETF’lerindeki toplam varlıklar 1.3 milyar dolara ulaştı. Bunun neredeyse 1.1 milyar doları ProShares Bitcoin Strategy ETF’sinde (BITO) bulunuyor. İkinci en büyük ETF, 73 milyon dolarla ProShares Short Bitcoin Strategy ETF’si.

  İlk Bitcoin vadeli işlemler ETF’si piyasaya sürüldüğünde BTC, 2021 boğa koşusunun ortasındaydı. Vadeli işlemler ETF’si piyasaya sürülmeden önce, BTC 1 Ekim’den 19 Ekim’e kadar olan süreçte %60 ralli yaparak 66,970 dolara yükseldi. Sonraki yedi gün boyunca BTC yaklaşık %14 düzeltme yaşadı, ardından Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselerek 69.000 doları gördü.

  ETH fiyatının 2021’de Bitcoin gibi benzer bir coşku yaşayıp yaşamayacağı görülmeyi bekleyen bir konu. En azından çevre farklı. BTC tam anlamıyla bir boğa piyasasındayken, kripto piyasası şu anda yeni bir boğa piyasasının başlamadan önce bir durgunluk aşamasında. Ancak kuşkusuz, ilk Ethereum Vadeli İşlemler ETF’si, ETH fiyatı için bir katalizör olma potansiyeline sahip.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.

  SON DAKİKA: Grayscale, Spot Ethereum ETF’si için Başvuru Yaptı! Tüm Detaylar!

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF'sine dönüştürmek için harekete geçti!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Ethereum 1700 Doların Üzerinde Kalmayı Başardı! Sırada Ne Var? Güncel ETH Fiyat Analizi!

  Ethereum fiyatı 1700 dolarlık kritik direncin üzerine tutunmakta başarılı oldu: ETH için bir sonraki direnç seviyesi kaç dolar? Güncel ETH analizi!

  2 Ekim Güncel Bitcoin Fiyat Analizi: BTC için Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

  Bitcoin fiyatı Ekim ayının ilk haftasına yükseliş ile başladı: Bitcoin'in bir sonraki hedefi ne olacak? BTC'nin güncel destek ve direnç seviyeleri!

  1 Ekim Güncel Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC Coin Yükseliş Rallisi mi Başlatıyor?

  Polygon (MATIC), son 24 saat içerisinde önemli bir direnç seviyesini aşarak yükselişe geçmiştir: MATIC coin yükseliş hareketini sürdürecek mi?

  1 Ekim Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK Coin Bu Desteğe Tutunamazsa Yükseliş Hareketi Sonlanabilir!

  Chainlink (LINK) son zamanlarda oluşturduğu yükseliş trendini bozmaya yakın görünüyor: Bu destek tutunamazsa LINK coin daha fazla düşebilir!

  OGN Kritik Direncin Üzerine Tutunamadı! Şimdi Ne Olacak? Güncel OGN Coin Analizi!

  Origin Protocol (OGN) son 24 saatte %20'den fazla artış göstermiş ve dikkatleri çekmeyi başarmıştır: OGN'nin yükselişe devam etmesi için bu direnci aşması gerekiyor!
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.