Ethereum Fiyat Analizi- Önemli Destek ve Dirençler!

depositphotos_162019212-stock-photo-shiny-ethereum-crypto-currency-background
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayılar, son 48-72 saat içinde kripto piyasasını toplu olarak avladılar ve büyük altcoin’ler saldırılarının yüküyle karşı karşıya kaldı. Ancak Ethereum için düşüş, özellikle diğer altcoinler ile karşılaştırıldığında nispeten daha az zarar verici oldu.

Yazı sırasında Ethereum, 188 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.640 dolar değerlendi. Kripto para birimi bir düzeltme dalgasından kurtulmuş gibi görünüyordu ve bunu takiben son 24 saatte 1.550 – 1.455 dolar aralığında konsolide oldu.

Ethereum 1 saatlik grafik

Yukarıda bahsedilen düşüş düzeltmeleri, kollektif piyasanın yükselmeye ve grafiklerde yeniden kilit direnç seviyelerini yeniden kazanmaya çalıştığı yazı sırasında sona erdi. Ethereum, son 24 saatin önemli bir bölümünde 1.580 – 1.455 $ aralığında dalgalandı. Ancak yayınlamadan önceki birkaç saat içinde Ethereum, yükselen bir kama modeli oluştururken üste olan boşluğu azaltmış gibi görünüyordu.

En üstte 50-Hareketli Ortalama yönetim direnciyle, Ethereum’un önümüzdeki birkaç saat içinde biraz daha düzelmesi muhtemel. Yükselen takozdan aşağı yönlü bir kırılma, trader’ların günün ilerleyen saatlerinde önceden oluşturulmuş direnç seviyesine göre long bir pozisyon açmasına izin verebilir.

Burada, son birkaç işlem seansında işlem hacimlerinin biraz düştüğünü ve grafiklerde biraz belirsizliğin altını çizdiğini belirtmekte fayda var.

Pazar Gerekçesi

Düzeltme olasılığı, piyasa göstergelerinin önerdiği ile uyumlu görünüyordu. yazı sırasında, Göreceli Güç Endeksi veya RSI piyasaya göre yükseliş gösteriyordu, ancak aşırı alım bölgesine ulaşmadan önce biraz düşmesi gerekiyor.

Benzer şekilde, Stokastik RSI aşırı alım bölgesi içindeyken düşüşe geçti ve grafiklerde düşüş düzeltmesine işaret ediyordu.

Son olarak, MACD pozitifti ve devam eden boğa rallisine karşılık geldi, MACD hattı Sinyal hattından güvenli bir mesafeyi korudu.

Dikkat edilmesi gereken önemli aralıklar

Direnç: 1760 $, 1800 $
Destek: 1550 $, 1455 $
long Giriş Pozisyonu: 1550 $
Kâr Al: VPVR göstergesine dayalı olarak bu aralıkta geçmiş birikim olduğu için 1760 – 1800 ABD Doları dikkate alınmıştır.
Stop: 1455 $

Ethereum için toparlanma sistematik olmalı ve piyasa yapısını takip etmeli, volatilite grafiklerde düşük düşüyor.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,361.01dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!