Perşembe, Şubat 25, 2021

Ethereum Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %11 düştükten sonra, basın sırasında yaklaşık 1.370 $ değerinde idi. [ATH] 25 Ocak’ta 1.476 dolar. İlginç bir şekilde, dünyanın en büyük altcoin’i, özellikle daha büyük zaman dilimlerindeki düşüş göstergeleri ışığında, daha fazla aşağı yönlü dalgalanmaya bağlı olabilir. [LTF].

Yaklaşan bu düşüş, ETH’yi anında desteğine %8 ila %10 oranında düşürebilir. Bu seviyenin ihlali, piyasadaki ayıların fiyatı üç haneli rakamlara itmesi için bir fırsat olabilir.

Ethereum 1 günlük grafik

Ethereum için 1 günlük grafik, fiyat gelişiminin altını çizdi ve aynı vurgulayan ETH, ATH’yi 1.476 dolara vurdu. ETH’nin çizelgeleri üzerinde yapılan bir gözlem, ETH’nin en son yükselişine yol açan çalışmanın aşırı genişlediğini ve onu destekleyen hiçbir hacim veya momentum göstermediğini ortaya koydu. Aslında, RSI, Stokastik RSI ve hatta MACD göstergesi gibi birçok gösterge arasında fiyat karşısında düşüş eğilimi görüldü.

Sonuç olarak, fiyat baskı anında işlem gördüğü seviyeye yaklaşık %11 düştü. Dahası, bu düşüş, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, akıllı sözleşmeler platformu için %8- %10 düşüş anlamına gelen bir gelişme olan 0.5-Fibonacci seviyesine doğru devam edebilir.

Ayrıca 0,5-Fibonacci seviyesinden bir sıçramanın reddedilemeyecek bir olasılık gibi göründüğü de unutulmamalıdır.

Ethereum 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik, fiyata ne olduğuna dair çok daha net bir resim sundu. Yükselen bir kamanın gelişimi, bir düşüş paterni, mevcut düşüş sapmasına daha fazla güç katıyor. Bu modelden bir kırılma teorik olarak 911 dolarlık bir hedef önerecektir. Bununla birlikte, 1.050 $ ‘dan 1.100 $’ a güçlü destek seviyelerinin varlığı nedeniyle, bu düşüş kesilebilir.

Dahası, RSI göstergesi aşırı alım bölgesinden geri çekildi ve satın alma momentumunda bir düşüşe ve satış momentumunda bir artışa işaret etti. Ayrıca, Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimi göstererek RSI’ın artan satış momentum sinyalini yansıtıyor. MACD göstergesi, düşüş eğilimi nedeniyle kısa sürede sıfırın altına düşmenin mümkün olabileceğini öne sürdü.

Sonuç

Düşüş sapması hem 1 günlük hem de 4 saatlik zaman dilimlerinde güçlü kalırken, Ethereum’un 1,200 $ ‘dan 0,5-Fibonacci seviyesine düşmesi ve hatta satış devam ederse üçlü hanelere düşmesi gerekebilir. Bu düşüşe daha fazla güvenilirlik katmak, Ethereum’un Bitcoin ile olan korelasyonu olacak ve ikincisi, Elon Musk’ın profil güncellemesinden kaynaklanan beklenmedik bir artışa rağmen, bazı düşüş modellerinin de ortaya çıktığını görüyor.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,597.57dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40