Pazartesi, Mart 1, 2021

Ethereum Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Ethereum’un fiyatı, son zamanlarda grafiklere yeni bir ATH kaydetti. Bununla birlikte, düzeltmelere ve Bitcoin ile yüksek korelasyonuna rağmen, ETH son birkaç gün içinde kayıplarını minimumda tutmayı başardı.

İlginç bir şekilde, geçen hafta Ethereum, anlık direnişinin ve desteğinin dar sınırlarına takılıp kalırken fiyatının konsolide olduğunu ve yatay hareket yaptığını da gördü. Bununla birlikte, önümüzdeki hafta kripto para daha büyük bir fiyat düzeltmesine katlanacak mı? Ve pozisyonunu 1.000 dolarlık fiyat seviyesine yakın tutabilecek mi?

Basın zamanında Ethereum, 144 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile 1.298 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi 24 saatlik işlem hacmi 33 milyar dolar olarak kaydedildi ve aynı artış geçen hafta yüzde 4,5’e yakın bir oranda gerçekleşti.

Ethereum 1 günlük grafik

Ethereum’un bir günlük grafiğine göre, ETH fiyatının 1.436 $ ‘lık direnci ile 1.223 $’ lık anlık desteği arasında hareket ettiğini gördü. Bununla birlikte, son 24 saat içinde, çizelgelerdeki geri dönüşe rağmen kripto paranın acil desteğinin ihlal edildiğini belirtmek önemlidir. kripto para ayrıca 932 dolar ve 789 dolarlık fiyat aralığında başka bir güçlü destek kaydetti.

Genel piyasa duyarlılığı göz önüne alındığında, ETH’nin 789 dolarlık fiyat seviyesini karşılaması pek olası değil. Ancak önümüzdeki hafta 932 $ ‘a geçiş indirim yapılamaz. Yatırımcılar için bu, kripto paranın fiyatta yaklaşan bir düşüş görmesi muhtemel göründüğü için short bir pozisyon açma fırsatı sunuyor.

Muhakeme

Ethereum için teknik göstergeler, basın zamanında düşüş eğilimi gösterdi. MACD göstergesi, Sinyal hattının MACD çizgisini geçmesiyle düşüş eğilimi gösterdi ve işleri daha da kötüleştirmek için, kısa ve orta vadede bir tersine dönme olasılığı yok gibi görünüyordu.

RSI göstergesi de aşırı alım bölgesinden uzaklaştı ve aynı bölge nötr bölgeye biraz daha yaklaşırken Ethereum piyasasında düşen yükseliş hissini vurguladı.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Direnç: 1436,6 dolar

Destek: 1128 $, 932 $, 789 $

Giriş: 1223 $

Kar Al: 960 $

Kaybı Durdur: 1373 $

Risk / Ödül: 1.75

Sonuç

Ethereum muazzam fiyat düzeltmelerine karşı biraz direnç göstermiş olsa da, önümüzdeki birkaç gün kripto para sicilinde hafif bir düşüş görebilir. Madeni paranın basın zamanı desteği düşüş baskısına dayanırsa, bu gerçekleşmeyebilir. Bununla birlikte, piyasadaki güçlü düşüş hissi göz önüne alındığında, Ethereum’un fiyatı yakında önümüzdeki birkaç gün içinde ikinci destek seviyesine yönelebilir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,433.33dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98