Cuma, Şubat 26, 2021

Ethereum Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum’un fiyatı, grafiklerde ATH’sine yakın kalmakta zorlanıyor. Bu, ETH’nin fiyatının söz konusu ATH’ye kapandığından bu yana %10’un üzerinde düştüğü gerçeğiyle kanıtlanabilir. Basın zamanında, ETH, akıllı sözleşmeler platformu için daha fazla dezavantajı ima eden düşüş eğilimi içindeki kripto ticareti ile 1.321 $ değerindeydi.

Ethereum 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Dünyanın en büyük altcoininin değeri, yükselen bir kama modeli oluştururken, daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşüklerle konsolide oluyordu. Yükselen kama paterni, doğası gereği bir düşüş formasyonudur ve biri, kırılmadan sonra aşağı yönlü bir düşüşe işaret eder. Fiyat, desenin sonuna yaklaşıyor gibi görünüyordu ve bu nedenle, yakında bir kırılma beklenebilir. Burada bir düşüş, piyasanın ayılarının satış baskısına bağlı olarak ETH’nin fiyatını 1.000 dolar seviyesinin altına ve belki de 900 dolara itebilir.

Daha da kötüsü, bu Ethereum’a yerelleştirilmiş gibi görünmüyordu. Aslında, Bitcoin’den kaynaklanıyordu ve kripto para biriminin %5 ila 7 daha düşmesi bekleniyordu. Bu nedenle, iki kripto para birimi arasındaki korelasyon nedeniyle, ETH’nin fiyat listelerinde düşüşünü sürdürmesini bekleyebiliriz.

Bu düşüş senaryosuna daha fazla ek olarak, 4 saatlik grafikte görülen düşüş sapması oldu. Fiyat 4 Ocak’tan beri yüksek zirveler oluştururken, RSI sürekli olarak düşerek daha düşük zirveler oluşturdu. Bu yeterli değilse, 10 Ocak’tan itibaren fiyat ile OBV arasında başka bir düşüş farklılığı vardı.

Sonuç

Akıllı sözleşmeler platformu için inkar edilemez bir düşüş görünümü için düşüş göstergelerinin bir araya geldiği görüldü. Ayılar için iyi bir destek noktası 1.000 dolar olacaktır, aksi takdirde 900 dolar iyi bir destek alanı olacaktır. Altcoinler ve Bitcoin arasındaki yüksek korelasyon ışığında, ikincisinin değerindeki bir düşüş, altcoinlerin kanamasına neden olacaktır. Bu yazı yazılırken çoktan başlamıştı. Aynısı, son 24 saatte ortalama %7’lik bir düşüş kaydeden ilk 10 altcoin tarafından da kanıtlandı.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,581.75dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09