Çarşamba, Ocak 27, 2021

Ethereum Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Ethereum’un fiyatı, son 11 saatteki %16’lık artışın ardından basın zamanında yükselişe geçti. Yukarıda belirtilen yükseliş dalgası, halatının sonunda olabilir ve bu nedenle, özellikle ETH çizelgelerdeki genel direnç seviyesini geçemezse, bir tersine dönme olasılığı çok yüksekti.

Ethereum 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Basında, ETH 1,088 dolardan işlem görüyordu ve kripto hala dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ve önde gelen akıllı sözleşmeler platformu. ETH, uzun vadeli EMA’nın sunduğu dirence hızla yaklaştığı için konsolidasyon kaydetmedi. [Blue] basın zamanı fiyat seviyesinde. Buradaki bir başarısızlık, ETH’yi birkaç saat önce geçtiği kısa ve orta uzunlukta EMA’lara doğru itecektir.

Dahası, uzun sürenin ardından 1.185 $ ‘dan sonra da 0.382-Fibonacci seviyesinde başka bir genel direnç mevcuttu.

Bu nedenle, buradan gelen bir yükseliş eğilimi, boğalar için zor bir iş olacaktır, çünkü 1.190 $ ‘a kadar basın zamanı fiyatı arasındaki bir direnç izdihamını kırmak zorunda kalacaktır. Bu bölgenin ihlali, ETH’nin boğa rallisine devam etmesine izin verecektir.

Bununla birlikte, bu sonuç ETH için olası görünmüyordu, sadece genel direncin varlığından değil, aynı zamanda göstergelerden de, hepsi aşırı alım seviyesinde ve alıcıların aşırı doygunluğuna işaret ediyordu.

RSI göstergesi, bir dizi ardışık yüksek zirveyle aşırı alım bölgesine doğru bir hareket kaydetti. Aynısı Stokastik RSI’da da gözlendi, aynı şey aşırı alım bölgesinde de.

Son olarak, MACD göstergesi, yavaş ve hızlı hareket eden ortalamalar arasında genişleyen bir boşlukla birlikte yükseliş gösterdi. Ancak, MA’lar hala sıfır çizgisinin altındaydı ve fiyat yukarıda belirtilen direnç seviyelerini aşamazsa, sıfır çizgisine yaklaşan bir düşüş eğilimi yaşayabilir.

ETH için aşağı yönlü bir sonuç, muhtemelen daha yüksek görünüyordu, çünkü daha yükseğe çıkamama, satıcıların fiyatı 1,090 $ ‘dan acil desteklere, ayrıca 0,5-Fibonacci seviyesine ve kısa süreli EMA’ya indirmesine izin verecek. [orange] 1.095 dolardan.

Feragatname: Yukarıdaki makalenin bulguları, yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,160.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34