Ethereum Fiyat Analizi: Önemli Destek ve Dirençler!

https://coinotag.com/wp-content/uploads/2020/11/ethereum-eth-fon-coin-gray-efir-knopki-buttons-keyboard-klav.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düşen Açık Faizden Ethereum’un 1600 $ seviyesinin altında kısa vadeli bir düzeltme görebileceğine dair bazı ipuçları vardı. Daha sonra, ETH 1580 $ işaretinin altına düştü ve daha da düşmeden önce direnç olarak yeniden test etti. Altcoin’in piyasa ivmesi, yazı sırasında yükseliş eğiliminde olmaya devam etti ve 1450 $, boğaların savunması için önemli bir destek seviyesi olarak görülüyor.

Ethereum 1 saatlik grafik

Ethereum Fiyat Analizi: 05 Mart

Geçtiğimiz birkaç gün, ETH’nin 1.335 $ ‘a kadar düşmesinin ardından 1.600 $’ a yükseldiğini gördü, ancak yazı sırasında 1.580 $ ‘ın altına bir düşüş başladı. 1.580 $ ve 1.420 $ seviyeleri, Ether’in 905 $ ‘dan 1877 $’ a geçişi için %23.6 ve %38.2 geri çekilme seviyelerini temsil ediyor.

Altcoin’in fiyatı azalan bir kanal modeli dahilinde işlem görüyordu. Yazım sırasında, kanalın orta noktasının üzerinde işlem görüyordu ve 1.500 dolarlık alan, sıkı stop-kayıplarla kısa pozisyonlar açmak için kullanılabilirdi.

Muhakeme

ETH, kanalın orta noktasının üzerinde bir işlem seansını kapatırsa, kanalın üst sınırının test edilmesi muhtemeldir ve psikolojik 1.600 $ seviyesi, bu hareket için önümüzdeki birkaç saat içinde bir miktar izdiham sağlayabilir.

Ancak teknik göstergeler düşüşte kaldı. Yönlü Hareket Endeksi, son zamanlarda güçlü bir düşüş eğilimini göstermek için 20 değerinin üzerinde yükselen bir ADX (sarı) ve a -DI (pembe) kaydetti. MACD sıfırın altındaydı ve RSI, ayıların hala oyunda olduğunu göstermek için 42’de kaldı.

Son olarak, fraktallar, son iki hafta boyunca, 1,450 doların bir destek ve direnç olarak birçok kez test edildiğini ve kısa vadede onu önemli bir ilgi seviyesi haline getirdiğini vurguladı.

Sonuç

Ethereum kısa vadede düşüş yaşarken, 1420-1450 dolarlık alan geçmişte iyi bir destek gördü. Aynı seviyenin altına bir düşüş ve bu alanın daha sonra tekrar test edilmesi, 1320 $ ‘a kadar daha fazla kayıp olduğunun teyidi olacaktır. Azalan kanalın üzerinde bir kırılma, kısa vadeli güçlü bir yükseliş gelişimi olacaktır, ancak ticaret hacmi de ETH için 1580-1600 $ ‘a doğru bir hareketi onaylamak için desteklemelidir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,578.85dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!