Pazar, Nisan 18, 2021

Ethereum Fiyat Analizi: Önemli Destek ve Dirençler!

Ethereum sert düşüş tepkisi, boğaları 200 SMA’ya sığınmaya zorlayarak 1.700 $ ‘lık bir engele çarptı. Eter boğalar, 2.000 $ ‘a yaklaşan kazançlar için verilen mücadeleye boyun eğmiyor. 1.400 $ ‘a doğru düzeltme, 200 SMA’da desteğini kaybederse devam edecek.

Ethereum, hafta başında fiyattaki düşüşten önemli ölçüde iyileşti. Düşüşler, 2.000 $ ‘ın üzerindeki yüksek seviyelerden bir reddi takip etti. Bitcoin’in 45.000 $ ‘a düşmesiyle başlayan düşüşler piyasada yaygın olduğu için düşüş ayağını durdurmak zorlaştı.

Bu arada Ethereum, marjinal olarak 1.600 doların üzerinde işlem görüyor. Salı günü fiyat hareketi, Ethereum’un 1.400 dolardan 1.700 dolara çıktığını gördü. Bununla birlikte, boğalar buharı kaybetti ve devam eden düzeltmenin önünü açtı.

4 saatlik grafik, 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) desteğinin henüz kaybedildiğini gösteriyor. Başka bir deyişle, bir direnç alanına girerse, Ether’in toparlanması zorlu bir savaş olacaktır. Boğaların kayıpları önlemek ve 2.000 $ ‘a doğru yükselişi sürdürmek için hareketli ortalamanın üzerinde olmasa da günü 1.600 doların üzerinde kapatması gerekiyor.

Göreceli Güç Endeksinin (RSI) gelecek oturumlarda konsolidasyonun öncelikli olduğuna dair ipuçları verdiğini unutmamak gerekir. Trend gücü göstergesi, aşırı satım bölgesinden bir toparlanmanın ardından 40 civarında seviyeye çıkıyor. Orta hat üzerindeki hareketin, daha fazla alıcıyı piyasaya katılmaya teşvik ederek yükseliş trendini yenileyebileceğini unutmayın.

ETH / USD 4 saatlik grafik

ETH / USD fiyat tablosu

Öte yandan, 200 SMA bir direnişe dönüşürse, ETH düşüş trendine devam edecek. Boğaların tükenmesi nedeniyle satış baskısının bu seviyenin altında artması muhtemeldir. Olumsuz tarafı, müthiş destek sırasıyla 1.480 $ ve 1.400 $ ‘da bulunacak.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 1.602 $

Göreli değişim: -26

Yüzde değişimi:%-1,6

Eğilim: Ayı

Oynaklık: Düşük

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21