Pazartesi, Ocak 25, 2021

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum için son üç gün acımasızdı. 48 saat boyunca 637 $ ‘lık önceki yüksek pozisyonunun üzerinde bir pozisyon yakaladıktan sonra, Varlık güçlü bir şekilde değer kaybetti ve geçen gün 600 $’ ın altına kısa bir süre düştü. Şu anda 610 dolar değerinde olan Ethereum, Önceki direnciyle tekrar 637 dolarla karşı karşıya ve önümüzdeki birkaç gün içinde onu kırmakta zorlanabilir.

Ethereum 1 günlük grafik

Kaynak: Ticaret Görünümünde ETH / USD

1 günlük grafikte Ethereum, Aralık ayının başında düşüş eğilimi kaydetti ancak o zamandan beri 540 dolarlık destekten doğrudan geri dönüş kaydetmeyi başardı. Ethereum, 637 dolardan önceki zirvesini geçerek 2020’nin en yüksek seviyesini daha talep etmeyi başardığı için geri çekilme önemliydi.

637 $ ‘ın üzerine çıktıktan sonra 48 saat son derece olumluydu çünkü desteğin üzerindeki konsolidasyon ralliyi pekiştirdi. Ancak son üç gündür güçlü bir düzeltme yaşandı. Şu anda, Kasım ortasından beri görüldüğü gibi, Konsolidasyon aralığında, Ethereum’un bu hafta 637 doların üzerine çıkması için biraz çaba sarf etmesi gerekebilir.

Pazar Gerekçesi

Kaynak: Ticaret Görünümünde ETH / USD

İlk olarak, 1 günlük grafikteki EMA şeritleri dalgalı bir fiyat hareketinin göstergesidir. Bu nedenle, Mevcut fiyat pozisyonu güçlü olmayabilir. Altta yatan destek görevi gören 50 Hareketli Ortalama ile ralli, Uzun vadeli piyasa yapısına göre hala yükselişte.

Göreceli Güç Endeksi veya RSI şu anda, Grafiklerdeki satış baskısı tarafından dikte ediliyor, Ancak ilerledikçe, Geçmiş 30 günlük verilere göre, Ortalama 50 puandan toparlanma ortaya çıkabilir.

Müthiş Osilatör düşüş kontrolü altında kalıyor ancak kırmızı mumlar şimdi grafikte düşmeye başlıyor.

Sonuç

Anlık fiyatı ile ilgili olarak, Ethereum 637 $ ‘ın üzerine çıkmak için biraz dirençle karşılaşabilir, Direnç kırılımı için güçlü bir hacme ihtiyacı var.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,338.79dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39