Ethereum Fiyat Analizi: 19 Mart

etherum eth
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un fiyatı ay başından bu yana kademeli olarak yükseldi. Bununla birlikte geçen hafta, büyük ölçüde menzil sınırında kaldı ve ETH işlem fiyatı etrafında önemli bir dirençle karşı karşıya kaldı. Aslında söz konusu seviye onu ATH’sine geri götürebilecek herhangi bir yukarı yönlü ivmeyi durduruyordu.

Yazım sırasında Ethereum, 205 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 1.798 dolar olarak fiyatlandırılmıştı. Önceki haftanın çoğunda, yatay işlem görüyordu ve ETH grafiklerde yüzde 1,7’nin üzerinde hafif bir düşüş kaydetti.

Ethereum 1 Günlük Grafik

Haftanın başından bu yana, ETH’nin fiyatı 2.030$’lık direnç seviyesinin dar sınırları ile 1.711$ civarında hemen destek seviyesi arasında işlem görüyor. Son 7 gün içinde her iki seviyede de önemli ölçüde test edildi. Bununla birlikte haftanın başında direnç aralığını geçemedikten sonra küçük bir düşüş gördüğünde destek güçlü kaldı.

Ethereum’un son fiyat hareketini göz önünde bulundurarak, 1800$ ile 2000$ arasındaki aralık, en son ATH’sinin kurulmasından bu yana yukarı yönlü ivmesini durdurdu.

Önümüzdeki 24-48 saat içinde direnişe doğru güçlü bir hareket başlamazsa, ETH ikinci desteğine doğru daha da aşağı inme şansını yaklaşık 1.400$’a düşürecek. Böyle bir senaryoda kısa pozisyonlu traderlar fayda sağlayabilir.

 

GEREKÇE
Teknik göstergeleri ilginç bir tablo çizdi. Stokastik gösterge düşüş eğilimi göstermişti ve aşırı alım bölgesinden uzaklaşarak tarafsız bölgeye doğru ilerliyordu. MACD göstergesi benzer bir bakış açısını yansıtıyordu ve düşüş eğiliminin eşiğindeydi, bu da yaklaşan bir fiyat düzeltmesi olasılığına işaret ediyordu.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler

Direnç: 2030$

Destek: 1711$ – 1404$

Giriş: 1730$

 

SONUÇ
Ethereum’un listelerinde son 48 saat içinde yükseliş momentumunda gözle görülür bir düşüş oldu. Bu, daha fazla fiyat düzeltmesine yol açabilir ve mevcut destek başarısız olursa, ETH işlem fiyatında önemli bir düşüş görebilir. Bununla birlikte uzun vadede ETH 2 bin dolarlık dirence doğru tırmanacaksa, önümüzdeki birkaç gün içinde bir yükseliş trendinin şekillenmesi gerekiyor.

Düşüş senaryosu ortaya çıkarsa, traderlar pozisyonları kısaltarak kar elde edebilir.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

 

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum ve mesaj olarak iletebilirsiniz. (:

 

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,258.86dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!