Ethereum Fiyat Analizi: 15 Nisan

Ethereum 2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum ağı için Berlin yükseltmesi, 12.244.000 blokta sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Bu haberle ilgili iyimserlik, birkaç saat önce 2.487 dolarlık bir ATH’ye doğru bir ETH hareketini tetikledi. Dahası, borsalardaki Ethereum arzı da düşmeye devam etti, fiyatların grafiklerde yukarı itilmesine rağmen, sahiplerin daha yüksek fiyatlar beklentisiyle daha fazla tutmaya ve birikmeye istekli olduğunu gösteriyor.

Ethereum 1 Saatlik GrafikEthereum Fiyat Analizi: 15 Nisan

Grafiklerde, ETH, önceki bir harekete dayalı olarak çizilen uzantı seviyelerinden birinde bir miktar dirençle karşılaştı. Sarı renkte, Fibonacci geri çekilme ve uzatma seviyeleri, son üç hafta içinde 1545$’dan 2145$ hareketine dayanıyor.

Beyaz ve gri renkte, ETH için başka bir harekete dayalı geri çekilme ve uzatma seviyeleri (sırasıyla) var. Bu, ETH’nin 11 Ocak’tan beri uygulandığı 901$ ile 2041$ arasında.

Çizilen iki Fibonacci seviyesi seti arasında bir miktar kesişme oldu ve fiyat, burada direnç ve destek bularak bu uzatma seviyelerine saygı gösterdi ve daha kuzeyde çizilen seviyelere güven verdi.

Yazım sırasında, kısa vadeli görünüm güçlü bir şekilde yükseldi. 2.370-2.380$’a bir düşüş görülebilir, ancak bu sadece ilerlemelerden önce geçici bir durma olacaktır.

Pazar GerekçesiEthereum Fiyat Analizi: 15 Nisan

Turuncu renk, RSI’da görülen düşüş eğilimi gösterirken, fiyat aynı dönemde daha yüksek seviyelere çıktı. Bunun, 2,370 dolar ve 2,300 dolarlık bölgelerin destek seviyeleri olması muhtemel olan ETH’yi daha düşük seviyelere doğru görmesi muhtemeldir.

OBV, son iki hafta içinde bazı keskin düşüşler gördü, ancak sürekli satın alma hacmi OBV’nin istikrarlı yükseliş trendi ile kanıtlanan bir şey, bu kısa satış patlamalarından daha ağır bastı.

MACD, birkaç saat önce 2.480$’dan ETH’nin geri çekilmesi nedeniyle bazı kısa vadeli satış baskısı sinyalleri vermesine rağmen, sıfır çizgisinin oldukça üzerindeydi.

SONUÇ
Burada çizilen Fibonacci seviyelerine göre, %100 uzatma (sarı) ve %61,8 genişleme (beyaz) arasındaki birleşme nedeniyle ETH için bir sonraki pitstopun 2,743$ olması bekleniyor. Ayrıca ETH’nin arkasında istikrarlı bir talep olduğuna dair güçlü kanıtlar vardı ve bu, ralliyi daha kuzeye taşıyabilir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 3,870.12dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!