Perşembe, Aralık 3, 2020

Ethereum ETH Yorum Analizi 26.10.2020

Serimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u (ETH) inceleyeceğiz. Geçenlerde bir ETH analizi yapmıştım. Ancak grafikteki göstergeler değiştikçe güncelleme isteği duydum. Önceki Ethereum Fiyat Analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyat grafiği. 1 Saatlik grafik verileri FTX borsasına aittir.

Yukarıda bahsettiğim önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz, mevcut grafik arasında bazı farklılıklar gördünüz. Bir önceki grafikte direnç gösteren bölgelerimiz burada destek görevi görüyor. Daha önceki analiz makalelerimde, desteklerin direniş olabileceğini veya tersi olabileceğini belirtmiştim. Burada da direnişlerin desteğe dönüşümü var.

Açıkçası şu anda fiyat için net bir yön vermek doğru değil. En azından bu dönem için. Ancak genel olarak Ethereum için yükseliş trendinin henüz sona erdiğini söyleyemeyiz. Bu grafikte özellikle konuşmak gerekirse, desteği 402-403 $ bölgesinde iki kez test etti. Unutmayın, bir destek veya direnç ne kadar test edilirse, o kadar zayıflar. Bu destek bölgesinin iki test için zayıfladığını söyleyemeyiz. Gelecekte daha fazla test yapılırsa, bu destek bölgesi için tehlike çanları çalmaya başlar.

Son olarak, bir RSI eğilimi var. Burada biraz bilgi vermek istiyorum. Genel olarak gözlemlediğim RSI’daki trend kırılması, fiyattaki büyük hareketten önce. Bu nedenle, fiyatta bir düşüş beklersek, RSI değerini takip etmek daha önemli hale geliyor.

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları çok yüksek riskler içerir. Yatırım yapacak veya yatırım yapmayı düşünen kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83