Ethereum (ETH) Madencileri Şaşırtıcı Kazanç Elde Ediyor!

Ethereum (ETH) madencileri mayıs ayında Bitcoin (BTC) madencilerinden daha fazla kazanarak mayıs ayında rekor kazançlara sahip oldu.

ethereum1
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum madencileri Mayıs ayında rekor gelir elde etti ve yine Bitcoin madencilerinden daha iyi performans gösterdi. ETH madencileri, BTC madencileri için 1,45 milyar dolara karşılık ayda 2,35 milyar dolar kazandı. Nisan ayına kıyasla, ikinci en büyük kripto para biriminin madencilerinin kapitalizasyona göre geliri yüzde 42.4 arttı.

Ethereum madencilerinin gelirlerinin Bitcoin madencilerinin gelirlerini en son aştığı zaman, Bitcoin madencileri için 1,36 milyar dolara karşılık 1,37 milyar dolar aldığı Şubat ayı idi.

Ethereum Bu Konuda Neden Bitcoin’den Önde?

Mayıs ayında genişleyen boşluk, BTC ve ETH’nin piyasadaki farklı davranışlarından kaynaklanıyor. Birkaç ay boyunca Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında kalırken, Ether 4.100 doların üzerinde yeni zirvelere ulaştı. Ek olarak, Ethereum ağı iş yükünde tekrar bir artış yaşadı ve bu da komisyonlarda keskin bir artışa yol açtı. Ether madencileri bir ayda 1 milyar dolardan fazla komisyon kazanırken, Bitcoin için bu rakam 130 milyon dolar.

Ethereum ayrıca önerilen EIP-1559 yükseltmesini içeren Londra sert çatalına hazırlanıyor. Yükseltme, bugün madencilere giden komisyonların çoğunun protokol tarafından yakılmasıyla sonuçlanacak. Gelecekte, Ethereum, stake etmenin madenciliğin yerini alacağı Proof-of-Stake konsensüs protokolüne geçecek.

Ethereum Fiyatı

Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da 24 saatlik hacim 26 milyar dolar. Piyasa hakimiyeti ise yüzde 18 civarında seyrediyor. Ethereum fiyatı 2.700 dolar civarlarında işlem görürken 4.400 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse yüzde 40 düşmüş durumda.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,580.73dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. aliaydogan_avatar
    2 hafta önce

    Yakında fırlar yine aklı olan alır

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!