Ethereum (ETH) İşlem Ücretleri Ocak’tan Bu Yana En Düşük Seviyelere Ulaştı!

Ethereum'un (ETH) ortalama işlem ücretleri, blok zincirindeki aktivite azaldıkça Ocak ayından bu yana en düşük fiyatında.

ethereum
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’daki bir işlemin ortalama maliyeti, ücretlerin ortalama 69.92 dolar olduğu 23 Ocak’tan bu yana en düşük olan dün 7.37 dolara ulaştı.

Ethereum’un işlem ücretleri, blok zincirinde işlem yapan madencilere ödenir . Yoğun trafik dönemlerinde işlem ücretleri çok daha yüksektir; ağ sessiz olduğunda, ücretler düşer.

Bunun nedeni, ağın, madencilerin arzına ve tüccarların onlar için talebine göre ücretleri değiştiren bir açık artırma yürütmesidir. Talep arzı geçtiğinde, Ethereum madencileri bir prim talep edebilir.

Madenciler, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.363 dolara ulaştığı 12 Mayıs’ta tam da bunu yaptı. Ardından, ortalama ücretler 69,92 dolara kadar çıktı. Ücretler, Ethereum’un fiyatı düşmeye başladığında ve tüccarlar çıkış için koşarken, 19 Mayıs’ta ortalama 59,5 dolara yükselmeden önce, yaklaşık 20 dolara düştü.

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) İşlem Ücretleri Piyasa Genelinden Daha Yüksekte!

Ethereum’un ortalama ücreti 7.37 dolar ile en düşük seviyelerinde iken Bitcoin’in ortalama ücreti olan 11,67 dolardan daha düşük. Ancak her ikisi de diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında hala yüksek. Ödemeler için hazırlanmış bir Bitcoin çatalı olan Litecoin, dün ortalama 0,02 dolar ücret aldı. Ve bu yıl değeri yükselen bir meme madeni para olan Dogecoin, işlem başına ortalama olarak sadece 0,8 dolar ücret aldı.

İşlem ücretleri, Ethereum’daki en büyük sıkıntı noktalarından biridir. Bazı hizmetleri, en zengin tüccarlar dışında herkes için aşırı derecede pahalı hale getiriyorlar. Ethereum ağına yapılan birkaç yükseltme bu ücretleri azaltabilir. Ethereum 2.0’a yükseltme çok uzun sürerse, zaten düşük ücretler sunan rakiplerin Ethereum’u geçersiz kılma riski vardır.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,580.73dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!