Ethereum (ETH) Bir Hafta İçinde İkinci Kez 2 Bin Doların Altına Düştü! | İlerde Ne Olacak?

Ethereum'un değeri son zirvesinden yaklaşık yüzde 54 düştü. Son 24 saatlik işlem hacmi 50 milyar dolar olan Ethereum'u ne bekliyor?

Ethereum ETH 2
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ether fiyatı 7 Nisan’dan bu yana ikinci kez 2.000 doların altına düştü ve gün içi en düşük değer olan 1.870 dolara ulaştı. Bitcoin (BTC) kısa bir süre 30.000 doların altına düştüğü için geçen hafta Ether psikolojik eşiğin altına düştü. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, gün içinde yaklaşık yüzde 20 düşüşle 1.700 dolara kadar düştü.

Ether’in düşüşü bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.200 dolara kıyasla yüzde 54 oranında indirdi.

Geçen hafta BTC’nin koordineli bir şekilde satışa sürülmesi, piyasa hissiyatında bir engel oluşturarak Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksini “Aşırı Korku” seviyelerine sürükledi.

Bazı analistler, balinaların satmaya hazırlandığının sinyalini vererek, dijital para biriminin büyük miktarda borsalara girmesinin ardından ETH’nin büyük düşüşünü öngördü.

Grafiklerin ötesine bakan Ethereum Vakfı ise geçen ay Berlin hard forkunu uyguladıktan sonra akıllı sözleşme platformuna karşı “ciddi bir tehdit” sorununu çözdüğünü açıkladı.

Ethereum’u çevreleyen piyasa iyimserliği, yatırımcılar ve kullanıcıların merakla beklediği EIP-1559 yükseltmesinden ötürü, 2021’in büyük bölümünde yüksek olmuştur. Temmuz ayı için planlanan Londra hard forkunun bir parçası olacak önerilen yükseltme, Ethereum’un ücret yapısını değiştirmeyi ve gaz maliyetleri etrafındaki belirsizliğin çoğunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,362.41dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!