Ethereum, EOS, DASH Fiyat Analizleri: 5 Temmuz

altcoin yorumları

Altcoinler, kendi organik gelişmeleri olmadan, Bitcoin’in fiyatının kendi servetleri üzerindeki etkisinden uzaklaşmanın çok zor olduğunu düşünüyorlar. Geç saatlere kadar Cardano gibi bazıları bunu bir dizi büyük duyuru ile yapmış olsa da, diğerleri Ethereum, EOS ve DASH gibi Bitcoin’in 24 Haziran’daki düşüşünün arkasındaki kayıpları kurtarmaktan çok uzak olduğu için çok şanslı değillerdi.

Ethereum [ETH]

Ethereum EOS DASH Fiyat Analizi 04 Temmuz

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Dünyanın en iyi altcoini olan Ethereum, listelerde biraz durdu ve ETH, Haziran ayının ilk haftasından bu yana kayda değer bir yükseliş trendi kaydetmedi. Kripto para biriminin değerlemesi, Bitcoin tarafından psikolojik direncini bir kez daha ihlal edemediği bir başka darbe daha kazandı; ETH, 24 Haziran’dan bu yana neredeyse % 7 düştü. Yazma, 226,42 dolarlık bir fiyattan işlem yapan ETH, Ocak-Şubat 2020’de kaydettiği yükseklerden hala çok uzaktı.

Parabolik SAR’ın noktalı belirteçleri, piyasadaki düşüşün altını çizdi ve bunun ETH’nin fiyat mumlarının çok üzerinde olduğu gözlemlendi. Aksine, Chaikin Para Akışı böyle karamsar bir tablo çizmedi, CMF yazarken 0.20’ye yükseldi.

Ethereum topluluğu şu anda ETH 2.0’ın uçmasını beklemekle meşgul. Bunun dışında Ethereum, Tesla CEO’su Elon Musk’un Ethereum’a ne karşı ne de ona karşı olduğunu belirtmesinin ardından son zamanlarda haberlerde yer aldı. Ethereum üzerine bir şey inşa etmeyeceğinin vurgusunu yapan Elon Musk, karşı veya destekler da olmadığını belirtti.

EOS

1593938592 367 Ethereum EOS DASH Fiyat Analizi 04 Temmuz

Kaynak: TradingView’da EOS / USD

Blockchain platformu EOS.IO’ya özgü kripto para biri olan EOS, bir zamanlar pazardaki en iyi kripto para birimleri arasındaydı. Bununla birlikte, şimdi CoinMarketCap’in grafiklerinde 10. sırada yer alıyor. Cardano, Crypto.com gibi para birimlerin ise gerisinde kalıyor. Grafiklerdeki düşüşü fiyat performansıyla kanıtlandı ancak EOS hala Kara Perşembe pazarı çöküşü sırasında ortaya çıkan tüm kayıpları kurtarmaktan çok uzak.

Ethereum gibi, Bitcoin düştüğünde düşüşe geçti ve EOS 24 Haziran’daki fiyatından % 4,5 daha düşük bir fiyatla işlem görüyordu.

Bollinger Bantları, bir dereceye kadar piyasa volatilitesi gösteren tekdüze genişliği sürdürmeye devam ederken, Göreceli Güç Endeksi şaşırtıcı bir şekilde grafiklerde aşırı alım bölgesine doğru tırmanıyordu.

DASH

1593938592 5 Ethereum EOS DASH Fiyat Analizi 04 Temmuz

Kaynak: TradingView’da DASH / USD

DASH, piyasanın az bilinen gizlilik odaklı kripto para birimlerinden birisi. Gizlilik odakları kullanıcıların beklentilerinin aksine Chainalysis Zcash ve Dash işlemlerini desteklediğini duyurdu.

EOS ve Ethereum gibi, DASH da bir süredir düşüş trendinde, aynı zamanda grafiklerdeki bir dizi kısa zirvede noktalandı. Yazma sırasında, DASH 67.32 $ ‘dan işlem görüyordu ve kripto para birimi, 24 Haziran’daki Bitcoin yıkımından sonraki % 9’un üzerindeki kayıplarını kurtarmaktan uzak.

DASH için Sinyal hattı, MACD hattının çok az üzerindeydi, bu da kartlarda bir trend tersinin olabileceğini gösteriyor. Aksine, Müthiş Osilatör DASH pazarında sadece minimum momentumu resmeder.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.