Ethereum Classic’in Yükselmesinin Sebepleri

eos
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Classic, geçen hafta %250’nin üzerinde yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 167.09 dolara yükseldi. Özellikle, ani dalgalanmanın ardından aşağıda gösterildiği gibi biraz duruldu gibi gözüküyor.

ETC fiyatındaki son artış, bazı yatırımcıların ani yükselişi neyin tetiklediğini merak etmesine neden oldu. Birkaç uzman ve analist, fiyat artışına neden olabilecek birkaç neden öne sürdü. ETC fiyat artışını tetikleyen en önemli üç neden, bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içeriyor:

1. Altcoin Sezonu

Birkaç analist, 2021 yılından bu yana bir altcoin sezonu öngörüyor. Aslında, Bitcoin fiyatı bir süredir 50.000 ila 60.000 dolar aralığında kalmıştı. Bu, hızlı yatırımcının daha hızlı bir kar elde etmesine yol açabilecek düşük altcoinleri aramasına neden oldu. Ek olarak, genel kripto benimsemesinde belirgin bir artış, altcoini de olumlu yönde etkileyebildi. Analist ve YouTuber Sheldon Evans, kripto para biriminin pozitif toplamlı bir oyun olduğunu sık sık savundu. Bu, yalnızca bir süper kriptoya sahip olmak yerine birinin yükselişinin tüm kriptoların yükselişine yol açtığı anlamına geldiğini savundu

2. Yakında Ethereum 2.0 Yükseltmesi

Ethereum Classic şu anda kardeş blok zinciri Ethereum’a çok benziyor. Bununla birlikte, Ethereum 2.0 yükseltmesi hayata geçtiğinde, iki blok zinciri protokolde farklılık gösterecektir. Ethereum bir Proof of Stake (PoS) protokolüne geçerken, ETC Proof of Work protokolünü koruyacaktır. Spekülatörler, ETC’nin PoS ağına iyi bir alternatif sağlayacağına ve bunun ETC’ye olan ilginin artıracağını söylüyorlar.

3. Duygusal Değer

Benzer şekilde, bazı analistler ETC’nin yüksek bir duygusal değere sahip olduğuna inanıyor. Bunun nedeni, ETC’nin varlığını orijinal Ethereum blok zincirini sürdürmesi gibi gözüküyor. ETC’nin yardımcı programı mevcut ETH blok zinciriyle eşleşmese de, bir blok zinciri geçmişini temsil ediyor. Bu zorlayıcı nedenlere rağmen, yalnızca zaman, altcoinin konumunu koruyup koruyamayacağını ve mevcut boğa dönemini sürdüreceğini söyleyecektir.

Ethereum Classic, yazım sırasında 24 saatlik işlem hacmi 25,220,546,385 dolar ile 121,23 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!