Çarşamba, Ocak 27, 2021

Ethereum Classic Zirve Yükselişine Devam Ediyor!

Ethereum Classic Zirve Yükselişi Coin Yorumları – Ethereum Classic ağındaki madencilik etkinlikleri son zamanlarda ciddi bir ivme yakaladı. Ethereum Classic’in hash oranı beklentileri aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum Classic Coin Yorum ve Fiyat Analizi!

Hash rate (hash oranı) bir ağ hakkında sağlık değerlendirmesi yapmak için kullanılabilen bir ölçü. Ağın hash oranı ne kadar yüksek olursa ağın güvenilirliği de aynı ölçüde artıyor. Hash oranının artmasıyla sağlanan güvenliğin karşılığındaysa madencilik etkinliğinin maliyetleri giderek artış gösteriyor.

Ethereum Classic Zirve

Hash Oranı Artmaya Devam Ediyor Ethereum Classic zirve yükselişi Devam Ediyor!

Ethereum Classic zirve yükselişi uzun süren bir sessizlikten sonra geçtiğimiz aylarda hem fiyat hem de hash oranı patlaması ile tekrar canlandı. Artan ETC fiyatı, hash oranını da beraberinde yükseltti ve ağ, şu an daha önce hiç olmadığı kadar güvenli bir konumda. Bu gelişme, özellikle geçen ocak ayında yüksek sesle dillendirilmeye başlanan %51 saldırısı dedikodularından sonra oldukça olumlu bir gelişme olarak öne çıkıyor. Söz konusu saldırı haberi doğru çıkmasa da ETC hash oranı, önemli bir biçimde yükselmeye devam etti.

Ethereum Classic’in resmi Twitter hesabı da hash oranının yeni bir rekor kırdığını doğruladı.

Ethereum Classic’in daha önceki hash oranı rekoru ise oldukça yakın bir tarihte, 28 Ocak’ta, kırılmıştı. Kısa sürede içerisinde üst üste gelen rekorlar, kötü geçen bir yılın ardından ETC yatırımcılarına da büyük bir umut aşıladı. ETC bunun yanı sıra ciddi bir değer kaybı yaşamasına ve 2019’un büyük çoğunluğu boyunca durağan olmasına rağmen yeni yılla beraber yeniden canlanmaya başladı. Özellikle ocak ayı içerisinde ETC’nin hash oranı bir ay kadar kısa bir süre içinde iki kat artış kaydetmeyi başardı.

Ethereum Classic 2020 Yılına Hızlı Bir Giriş Yaptı

ETC ağındaki olumlu gelişmeler, fiyatları da olumlu bir biçimde etkileyerek yükselişi tetikledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 11,55 dolardan işlem gören ETC, ocak ayının başlarında 4,50 dolarlık birim fiyata sahipti. Bu da hash rate ile fiyatın birbirinden etkilendiği teorisini daha da güçlendiriyor.

Ethereum Classic, ocak ayının başlarında Agharta isimli önemli bir hard fork (sert çatallanma) geçirdi ve bu gelişmenin fiyata ciddi biçimde etki ettiği tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra Binance Futures’ın ETC/USDT vadeli işlem sözleşmelerini de piyasaya sunması, yükselişi tetikleyen faktörlerden bir diğeri olabilir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.10
  THYAO.IS₺12.51
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.17