Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi: 100 Dolar..?

etc
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akıllı sözleşme işlevselliğine sahip, açık kaynaklı kripto para birimi olarak tanımlanan Ethereum Classic, son 1 ay içerisinde %58 değer kazandı. Özellikle 4 Mayıs’taki yükselişiyle gündemde yerini alan coin, 2 gün içerisinde 43 dolar seviyesinden 155 dolar seviyelerine yükseldi.

Ethereum Classic (ETH) fiyatı an itibariyle$ 57.39dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Ethereum Classic’e potansiyel veren bir diğer unsur ise ERC – 20 tabanlı olması, ara ara durağan seviyelerde bulunsa da Ethereum’un aldığı güncellemelerin bu coine de yansıması bekleniyor.

Son olarak Ethereum’un Şubat ayında alması beklenen güncelleme öncesinde 2 kat değer artışı yaşadı. 9 – 15 şubat tarihleri arasında coin 8 dolar seviyesinden 16 dolar seviyesine yükseldi.

Yine Ethereum’un Temmuz – Ağustos arasında alması beklenen güncelleme sonrasında Ethereum Classic’te yükselişler bekleniyor.

Ethereum Classic (ETC) Analizi: 1 Saatlik Mum Grafiği

30 Mayıs itibarıyla piyasanın yükselişe geçmesiyle birlikte Ethereum Classic’te bu yükselişten nasibini aldı ve bir kaç gün içerisinde 60 dolar seviyesinden çıkıp 71 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ardından düşüş ve yükselişler yaşayan coin EMA 13 (mavi çizgi) çizgisinin sınırında seyrediyor. Bu çizginin 3 mum üst veya altına gelmesi durumunda kısa vadede Ethereum Classic’in geleceği çizilmiş olacak.

Tabi gelecek derken bunun bir tahmin olduğunu belirtelim, 3 mum sonrası toparlanmalar olabilir ve tekrar çizginin üstüne veya altına gelebilir. Trend çizgisinin de tam ortasında bulunmasıyla Ethereum Classic’in geleceği seviye bu gece daha net bir şekilde görülebilir.

Chande Momentum indikatöründe -50 seviyelerine gelmesiyle indikatör bize ciddi satışların olduğunu söylüyor. Grafikte -35 çizgisinde bulunan indikatörün yukarı yönlü hareketiyle yükseliş tekrar başlayabilir. Fakat -50 seviyelerine değerse düşüş kaçınılmaz olabilir. Dün gece saat 3 sularında -50 seviyesine değen indikatör çizgisi ardından yukarı yönlü hareket etmiş ve coin 67 dolar seviyesinden 71 dolar seviyesine yükselerek al – sat yatırımcısına sat sinyali vermiş.

ATR, indikatöründe ise bariz bir uyumsuzluğun olduğunu görüyoruz. Grafik 29 Mayıs’ta 66 dolar seviyesindeyken ani yükseliş ve çıkışlar yaşanmış olsa da indikatör aşağı yönlü çizgi çizmiş. Bu uyumuzluk kısa zaman içerisinde gelecek olan düşüş sinyalini bize veriyor olabilir.

Ethereum Classic’in 100 dolar hedefi için ise uzun vade yatırımcıları beklenti içinde, fakat kısa vadede aksi bir durum olmadıkça (Mayıs ayı başında yaşananlar gibi) ani yükseliş analistler tarafından da beklenmiyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!