Ethereum Classic Alçalan Takozdan Çıkabilecek mi?

ETC için destek ve direnç seviyeleri ile beraber oluşturduğu formasyonun hedefinin neresi olduğunu inceleyelim.
etcc

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ETC Kırılım Hedefi Neresi?

ETC-02.28-1

Alçalan takoz formasyonu oluşturan ETC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 179 dolardan yaklaşık yüzde 84 aşağıda işlem görüyor. Bu düşüş genel piyasa ile beraber gerçekleşmesine rağmen yatırımcıların canını sıkmaya devam ediyor.

Gittikçe sıkışmaya başladığı için kırılımın gerçekleşme ihtimali git gide artıyor. Her ne kadar kesinliği olmasa da alçalan takoz formasyonu aslında bir yükseliş formasyonudur.

Grafikte olası senaryo yeşil ok ile gösterilmiştir. Daha fazla sıkışma yaşayarak alanı daralan ETC, kırılım sonucunda formasyon hedefi olan 120 dolar civarına yükseliş kaydedebilir.

Ek olarak 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görmesi de yükselmek isteyebileceği anlamına geliyor. Bu bahsedilen gösterge, genellikle destek ve direnç seviyesi olarak da görev yaptığı için bu seviyeyi zorlamak isteyebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ETC-02.28-2

Destek ve direnç seviyeleri ele alındığında, destek seviyesinin 21,2 dolarda bulunan ve tasfiye iğnesi bıraktığı bölge olduğu görünüyor. Bu seviyeden aşağı düşmesi durumunda şu anki seviyesinden yüzde 66 aşağıda bulunan 9,15 dolara kadar da gerilemesi muhtemel görünüyor.

Ancak boğalar güç kazanırsa, 33,5 dolarda bulunan direnci kırmak isteyecektir. Bu seviyenin kırılması içinse şu anki seviyeden yaklaşık yüzde 21’den fazla yükseliş kaydetmesi gerekiyor.

Yükselişin devam etmesi durumunda 33,5 dolar seviyesini destek olarak doğrularsa 48 dolara kadar yükselmemesi için olumsuz bir durum görünmüyor. Bu seviyeye ulaşması içinse yüzde 74 yükselmesi gerekmektedir.

Ayrıca 61,7 dolar ve 79,4 dolarda bulunan dirençleri güçlü göründüğü için bu seviyelerin kırılması oldukça zor olabilir. Muhtemel senaryoda bu seviyelere ulaşması için boğa piyasası adı verilen yükseliş dönemine girmesi gerekiyor. Bunlardan farklı olarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için şimdiki seviyesinden yüzde 552 yükselmesi gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster