Pazar, Nisan 18, 2021

Ethereum: Bu desteğe tutunursa 1.800 dolara yükseliş bekleniyor!

1.700 $ ‘lık Ethereum reddi, 1.500 $’ ın altında kayıplara yol açabilir. Çift dipli bir patern, potansiyel bir iyileşme için 1.800 dolara doğru ipuçları getiriyor. 1.400 $ ‘lık destek tutulmazsa, Ethereum 1.200 $’ a kadar düşebilir.

Ethereum, 1.700 $ ‘lık satış baskısı nedeniyle 1.400 $’ a düşmesinin ardından yükselişe devam edemedi. Boğalar, tekrar 2.000 $ ‘a ulaşma isteğini kestiler, bunun yerine kenara çekildiler. 1.700 $ ‘dan başlayan düzeltme, 1.500 $’ ın altındaki desteklerin yeniden düşünülmesi gündeme tekrar geldi.

Yazı sırasında Ethereum, destek seviyesi 1.500 dolardan düştükten sonra 1.490 $’ dan düşüyordu. 4 saatlik grafik, yakın vadede çift dipli bir model oluşma olasılığını vurguluyor. Bu, düşüş trendinin zayıfladığını ve boğaların fiyatı kontrol etmeye hazırlandığını gösteren bir yükseliş dönüş formasyonudur.

Formasyon onaylarsa, Ethereum kurtarma yolculuğuna yeniden başlayacak. Bu sefer boğalar, 4 saatlik grafikteki 200 Basit Hareketli Ortalama ile vurgulandığı gibi kritik engeli 1.640 $ ‘da kırmaya odaklanmalıdır. Daha da ileride, 50 SMA ve 100 SMA’nın oluşturduğu bir birleşim, iyileşmeyi geciktirecek, ancak bir kez kırıldığında, Ether 2.000 dolara yükselebilir.

4 saatlik grafikte Göreli Güç Endeksi aşırı satım bölgesinin üzerinde sığ bir sıçrama yaptıktan sonra yükseliş görüntüsünü vurguluyor. Ortalama çizgiye doğru bir hareket, yükseliş eğilimini artırarak yükseliş trendine güven katacaktır.

ETH / USD 4 saatlik grafik

ETH / USD fiyat tablosu

Çift dipli model onaylanamazsa, Ethereum’un 1.200 dolara doğru düşüş eğilimine devam edeceğini belirtmekte fayda var. Burada, daha yüksek bir alıcı yoğunluğu onu yukarı doğru artıracaktır. Daha düşük fiyat nedeniyle daha fazla yatırımcının piyasaya girmesi muhtemeldir.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 1.493 $

Göreli değişim: 10

Yüzde değişimi:% 0,6

Eğilim: Ayı

Oynaklık: Büyüyor

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21