Çarşamba, Ocak 27, 2021

Ethereum Bitcoin’e karşı güçleniyor

Ethereum 2.0’ın ilk stakerları, Ethereum düğümlerinin toplam sayısını bu yıl ikinci kez Bitcoin düğümlerinin sayısını aştı.

Ethernodes.org’a göre, Ethereum şu anda 11.259 aktif düğüme sahip, Bu da Bitcoin’in 11.136 aktif düğümünden kabaca yüzde 1 daha fazla. Ethereum’un Aktif düğüm sayısı, Geçen Eylül ayında Bitcoin’in aktif düğüm sayısını aştı.

ETH 2.0 para yatırma sözleşmesinin başlatıldığı 15 Kasım’dan bu yana Ethereum düğümlerinin sayısı 8.086’dan 11.259’a yükseldi. Ethereum düğümlerinin sayısı, 30 Kasım’da Bitcoin düğümlerinin sayısını aştı.

Ethereum tarihsel düğüm numarası: Ethernodes.org

Blockchain Center’ın Ethereum ağının Bitcoin’e kıyasla gücünü izleyen “Flippening” endeksine göre, Düğüm sayısındaki artış, Endeksin Kasım ayında yüzde 50,5’ten yüzde 62,4’e yükselmesine neden oldu.

Flippening Endeksi: Blockchain Merkezi

Endekse göre, işlem sayısı ve işlem ücreti ile birlikte düğüm sayısı, Ethereum ağının Bitcoin’i geçtiği üçüncü en büyük zincir üstü metriği temsil ediyor.

Etherscan, Ethereum ağının son 24 saatte neredeyse 1,2 milyon işlem gerçekleştirdiğini ve bu sayının Bitcoin için 300 bin olduğunu tahmin ediyor. Ethereum, Aynı süre zarfında 3.6 milyon dolarlık bir işlem ücreti alırken, Bitcoin ağında ödenen işlem ücretleri 1.4 milyon dolara yakındı.

Flippening Endeksi, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla gücünün, Bu yılın üçüncü çeyreğindeki DeFi patlaması sayesinde iki yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 67,68’e yükseldiğini tahmin ediyor.

ETH 2.0 Beacon Chain yalnızca birkaç saat içinde piyasaya sürülecek. Beaconcha.in’e göre, depozito sözleşmesine 878.808 Ether yatırıldı.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,339.23dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34