Ethereum, Binance Coin, Cardano Detaylı Fiyat Analizi | 10 Haziran

coinotag
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) 20.000 dolara düşmesinden ziyade 40.000 dolara yükselmesinin daha muhtemel olduğuna inanıyor. Bitcoin bugün keskin bir toparlanma başlattığından, bu yükseliş görünümü tüccarlar tarafından paylaşılıyor gibi görünüyor. Zincir üstü veriler ayrıca, uzun vadeli sahiplerinin (LTH), ralli sırasında 10.000 $ ‘dan 64.000 $’ a kadar kar elde ettikten sonra tekrar Bitcoin biriktirmeye başladığını gösteriyor. Bu uzun vadeli sahipleri tarafından tutulan toplam Bitcoin sayısı, 2017 boğa piyasasının zirvesinde tuttuklarından 2,3 milyon daha fazladır. Bu, kıdemli yatırımcıların Bitcoin’in gelecekteki beklentileri konusunda yükselişe devam ettiğini gösteriyor.

CoinShares’in Pazartesi günü “Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık” raporu, kurumsal yatırımcıların geçen hafta Bitcoin yatırım ürünlerinden 141 milyon dolar çıkardığını gösteriyor. Bununla birlikte, Ethereum (ETH), XRP ve Cardano (ADA) ürünleri net girişlere tanık oldu, bu da paranın Bitcoin’den çıktığını ve belirli altcoinlere girdiğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin ürünlerinden çıkış, 2021’de onlara verilen 4,2 milyar dolarlık devasa miktara kıyasla çok küçük. Bu, çoğu yatırımcının son düşüşe rağmen pozisyonlarını koruduğunu gösteriyor. Düzeltmenin bitip bitmediğini veya fiyatların daha da düşebileceğini belirlemek için ilk 3 kripto para birimini inceleyelim.

ETH/USDT

Ethereum, 7 Haziran’da simetrik üçgenin direnç çizgisinden bir kez daha geri döndü ve ayıların direnç çizgisi ile 50 günlük SMA (2.927 $) arasındaki bölgeyi agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Ancak, 8 Haziran mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların simetrik üçgenin destek hattına düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Bu, ETH/USDT çiftinin birkaç gün daha üçgenin içinde sıkışıp kalabileceğini gösteriyor. Bir sonraki trend hareketi, fiyat üçgenin üstünde veya altında kırıldıktan sonra başlayabilir. Alıcılar, üstünlüğü elde etmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Alternatif olarak, 2,079,94 doların altında bir kırılma, ayılar için bir avantaj sinyali verebilir.


BNB/USDT

Binance Coin (BNB), 8 Haziran’da trend çizgisinin altına düştü ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Günlük mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların trend çizgisini savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (389 $) üzerine çıkarsa, BNB/USDT çifti 433 $’dan genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, hedefi 608.60 dolar olan bir yükselen üçgen modelini tamamlayacak. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve trend çizgisinin altına düşerse, ayıların boğaları yendiğini gösterir. Bu, 257,40 dolara ve ardından 211,70 dolara düşüşle sonuçlanabilir.


ADA/USDT

Cardano, 8 Haziran’da 50 günlük SMA’nın (1.57 $) altına düştü ancak ayılar bu zayıflıktan yararlanamadı. 8 Haziran ve 9 Haziran mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor.

Yassı hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat trend çizgisinin altına düşerse, bu denge ayılar lehine değişecektir. ADA/USDT çifti daha sonra 1.24 dolara ve ardından 1 dolara düşebilir. Aksine, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.64$) üzerine çıkarsa parite 1.94$’da genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış pariteyi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,47$’a itebilir.


Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,810.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!